Dün Piyasayı Etkileyen Gelişmeler

14.09.2011
  • Moody's, Fransız bankası Societe Generale'in kredi ve mevduat notunu bir kademe indirerek Aa2'den Aa3'e çekti; görünümünün ise negatif olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, Societe Generale'in sahip olduğu sermayenin, bankanın elindeki Yunanistan tahvillerinden kaynaklanan zararları karşılamaya yeteceği belirtildi.
  • Yunanistan Bakanı Yannis Rakgusis, ''Ülke için artık zaman sona erdi ve hepimiz son 24 saatte uluslararası alanda durumun değiştiğini ve artık dışta tahammülün ve ülkemizin başka imkânları kalmadığının farkına varmalıyız. Artık kritik dönemlerden, ya da süreçlerden değil, anlardan söz ediyoruz'' dedi.
  • Dünya basınında Erdoğan'ın Arap turu: Guardian: Ortadoğu artık eskisi gibi olmayacak, Türkiye çağı geliyor. Times: Erdoğan, Atatürk'ten bu yana Türkiye'nin en güçlü lideri.(Sabah)
  • Ford Avrupa Başkanı Stephen Odell: "Türk malı otomobil yatırıma gelmiş uluslararası markaların canını yakabilir. Bu konuda dikkatli olunması lazım, aksi takdirde Türkiye'ye yönelik yeni senaryolar gündeme gelebilir" dedi.
Yukarı