Türkiye'de çoğu aracı kurumun da güvenlik açısından tercih edip kullandığı 128 bit şifrelemeli güvenlik programı kullanılmaktadır.

Browser üzerinde yapılan şifrelemeye ek olarak sunucu üzerinde de şifreleme yapılarak kurumumuz ve siz müşterilerimizin tam güvenliği sağlanmıştır.

Kullanıcıların siteye giriş yaparken ya da site içinde yaptıkları işlemler sırasında kullandıkları şifrelerin ekrana yansıması ve başkaları tarafından görülmesi şifre alanlarında yıldızlar kullanılarak engellenmektedir.

Kullanıcının bilgisayarının başından ayrılması durumuna karşı sistem kullanıcının tercihine ve onayına bağlı olarak kapanmakta, böylece başkalarının bilgisayarı kullanması engellenmektedir.

Online dolandırıcılık yöntemlerinden biri olan keylogger (tuş kaydedici) programları ile şifrelerin çalınmasına önlem olarak, bilgisayarınızın klavyesindeki tuşları kullanmadan, farenizi kullanarak ekranınızdan şifre girişinizi yapmanıza olanak sağlayan "Sanal Klavye" kullanımınıza sunulmaktadır.

Söz konusu önlemlere ek olarak, siz değerli müşterilerimizin de bireysel olarak alması gereken temel güvenlik önlemlerini hatırlatmak isteriz.

  • Kullanmakta olduğunuz bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb. cihazları zararlı yazılımlara karşı korumalısınız.
  • Cihazınızın güvenlik güncellemelerini yapmalı, güncellemeleri sağlanan bir antivirus/güvenlik yazılımı kullanmalısınız.
  • Kaynağını bilmediğiniz, şüphe uyandıran e-postaları, SMS’leri, mesajları açmamalı, şüpheli linkleri tıklamamalısınız.
  • Sosyal mühendislik ve oltalama saldırılarına karşı dikkatli olmalı, kişisel bilgilerinizi ve şifrelerinizi kimseyle paylaşmamalısınız.
Yukarı