Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  AEFES – Anadolu Efes, 4Ç21 bira grubu satış hacimlerini açıkladı. Geçen çeyrekte AEFES'in uluslararası bira satış hacmi yıllık bazda 5,4 artarken, Türkiye satış hacmi de yıllık bazda %10,1 arttı. Sonuç olarak, 4Ç21'deki toplam bira satış hacmi artışı yıllık bazda %6,0 olarak hesaplandı. Sonuç olarak, 2021 yılında toplam satış hacmi büyümesi %13,2 olarak gerçekleşti. (uluslararası satış hacmi +%4,6, yurt içi satış hacmi +%5,2). -Nötr
  ARSAN – Şirket sermayesi bugün 153 milyon TL’den %33.6 oranında bedelsiz olarak 51.5 milyon TL artışla 204.5 milyon TL’ye yükseltilecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 4.00 TL’ye denk gelmekte.
  EDATA – Şirket, NGX Teknoloji A.Ş ile yüksek performanslı yedekleme üniteleri ürünü olan NGX Storage'ın distribütörlüğü için distribütörlük sözleşmesi imzaladığını bildirdi.
  YUNSA – Şirketin hakim ortağı olan Sürmegöz Tekstil Yatırım A.Ş. sermayesinde Ziraat Katılım ve Mustafa Sürmegöz arasında Ziraat Katılım’ın Sürmegöz Tekstil’deki paylarının tamamının Mustafa Sürmegöz’e satılması için sözleşme imzalandığı bildirildi. Şirket pay alım teklifi yükümlülüğünün doğmaması adına SPK’ya başvuru yapacak ve sonucuna göre hareket edileceği belirtildi.
  TOASO & FROTO & TTRAK & OTKAR & ARCLK – MESS ve işçi sendikası arasında anlaşma sağlandı. BU sabah medyaya yansıyan haberlere göre ilk 6 ayda metal sendikası işyerlerinde %27 ücret zammı konusunda anlaşmaya varıldı. İşçi sendikası daha önce grev kararı almıştı. Anlaşmanın bir noktada ulaşılması beklendiğinden önemli bir etki beklemiyoruz.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  SAHOL – Pay geri alım programı çerçevesinde 14.88 TL fiyattan 0.9 milyon adet pay alımı yapılırken, alınan payların şirket sermayesine oranı %0.58’e yükseldi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  EUHOL – VBTS kapsamında EUHOL paylarında 12/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.
  RALYH – VBTS kapsamında RALYH payları 12/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı