Yunanistan Referandumu ve FX Piyasalar Hk.

Değerli Yatırımcılarımız,

 Yunanistan'ın Euro bölgesi içerisindeki durumunun  belirsizliğini koruması ve 05 Temmuz 2015 Pazar günü  Yunanistan'da yapılacak kritik referandumun muhtemel sonuçlarını göz önünde bulundurulduğunda 5 Temmuz 2015 Pazar gecesi açılışta FX piyasalarında olağan dışı volatilite ve spread açılması yaşanması riski  bulunmaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak siz değerli müşterilerimize aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

 - Volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda açılış fiyatları bir önceki günün kapanış fiyatından oldukça farklı olabilir. Yatırımcılarımızın böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.

 - Yatırımcılarımızın hesaplarındaki varlık/teminat oranları %40 seviyesine ulaştığında açık pozisyonları stop-out seviyesinin altında bir seviyeden kapanabilir. Yatırımcılarımızın bu konuda dikkatli olmaları ve teminat seviyelerini tehlikeye atmayacak şekilde işlem yapmaları tavsiye edilir.

 - Hedge pozisyonlar hiçbir zaman yatırımcının zararını sabitleme garantisi vermez. Bununla birlikte, yüksek volatiliteden kaynaklı spread açılması durumlarında hedge pozisyonlar kapanabilir ve müşteri zararını realize edebilir. Yatırımcılarımıza böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.

 - Yatırımcılarımızın market emirleri yüksek volatilitenin olduğu zamanlarda emri gönderdikleri andaki fiyattan farklı seviyeden gerçekleşebilir.

 Bilgilerinize sunarız.

Yukarı