YFTRADEFX - 15 Şubat ABD Presidents' Day Tatili Hakkında

ABD'de 15 Şubat "Presidents' Day" tatili sebebiyle YFTRADEFX sisteminde XAUUSD, XAGUSD ve GAUTRY çiftlerinin işlem saatleri aşağıdaki gibi olacaktır.

XAUUSD & XAGUSD:
15 Şubat Pazartesi-TSİ19:45 kapanış
16 Şubat Salı - TSİ 01:15 açılış

GAUTRY:
15 Şubat Pazartesi-TSİ19:30 kapanış
16 Şubat Salı - TSİ 07:00 açılış

Diğer FX çiftlerinin işlem saatlerinde ise herhangi bir değişiklik olmayacaktır.


ABD piyasalarının kapalı olması sebebiyle Pazartesi günü likidite koşullarının sığ olma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda FX piyasalarında olağan dışı volatilite ve spread açılması yaşanması riski bulunmaktadır. Düşük işlem hacmi piyasadaki aşağı ya da yukarı yönlü hareketlerin normalden daha sert olmasına yol açabilir. Bu sebeple yatırımcılarımıza aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

- Yatırımcılarımızın hesaplarındaki Varlık/Teminat oranları YFTRADEFX Meta platformunda %40 ulaştığında açık pozisyonları stop-out seviyesinin altında bir seviyeden kapanabilir. Yatırımcılarımızın bu konuda dikkatli olmaları ve teminat seviyelerini tehlikeye atmayacak şekilde işlem yapmaları tavsiye edilir.

- Hedge pozisyonlar hiçbir zaman yatırımcının zararını sabitleme garantisi vermez. Bununla birlikte yüksek volatiliteden kaynaklı spread açılması durumlarında hedge pozisyonlar kapanabilir ve müşteri zararını realize edebilir. Yatırımcılarımıza böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.

- Yatırımcılarımızın market emirleri yüksek volatilitenin olduğu zamanlarda emri gönderikleri andaki fiyattan farklı seviyeden gerçekleşebilir.

- Volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda açılış fiyatları bir önceki günün kapanış fiyatından oldukça farklı olabilir. Yatırımcılarımızın böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.

 

Yukarı