19 Ekim Kanada Seçimleri Hakkında

19 Ekim Pazartesi günü Kanada'da yapılacak genel seçimler sebebiyle Kanada Doları çiftlerinde (USDCAD, EURCAD, GBPCAD, AUDCAD, CADJPY) olağan dışı volatilite ve spread açılması yaşanması riski bulunmaktadır. Oy verme işlemi 20 Ekim Salı günü Türkiye saatiyle sabah 05:30'da sona erecektir. Bu durumu göz önünde bulundurarak yatırımcılarımıza aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

- Hedge pozisyonlar hiçbir zaman yatırımcının zararını sabitleme garantisi vermez. Bununla birlikte yüksek volatiliteden kaynaklı spread açılması durumlarında hedge pozisyonlar kapanabilir ve müşteri zararını realize edebilir. Yatırımcılarımıza böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.
- Yatırımcılarımızın market emirleri yüksek volatilitenin olduğu zamanlarda emri gönderikleri andaki fiyattan farklı seviyeden gerçekleşebilir.
- Volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda açılış fiyatları bir önceki günün kapanış fiyatından oldukça farklı olabilir. Yatırımcılarımızın böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.
- Yatırımcılarımızın hesaplarındaki Varlık/Teminat oranları YFTRADEFX platformunda %40 seviyesine ulaştığında açık pozisyonları stop-out seviyesinin altında bir seviyeden kapanabilir. Yatırımcılarımızın bu konuda dikkatli olmaları ve teminat seviyelerini tehlikeye atmayacak şekilde işlem yapmaları tavsiye edilir.

Yukarı