Günlük Piyasa Beklentisi

11.08.2016

Piyasa Beklentisi

Güne yatay bir açılış sonrası hafif bir satış baskısıyla karşılaştıktan sonra zayıf seyreden BIST-100 endeksi bir ara Bankacılık hisseleri öncülüğünde geri çekildi. ABD Borsalarının açılmasıyla beraber satışları hızlanan endeks günü %0,72’lik geri çekilmeyle 77.955 puandan kapandı.
Bugün yurtiçinde açıklanacak olan Cari İşlemler Dengesi verisi dışında önemli bir veri akışı bulunmamaktadır. Öte yandan ABD’de açıklanacak olan hafatlık işsizlik maaşı başvuruları da yakından takip edilecek bir diğer önemli gündem maddesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yeni günün başlangıcında zayıf yukarı yönlü hareketleri deneyen Asya borsaları dışında ABD vadelileri tarafında da hafif bir geri çekilme söz konusu. Avrupa borsalarının açılışında da düşüş bekleniyor. Petrol fiyatlarındaki %2’nin üzerinde geri çekilme bu düşüşü teyid eder niteliktedir. Altın fiyatlarındaki hafif düşüş ve USD/TL’nin dünkü kapanışına yakın seviyelerde işlem görmesi, bugün özelinde baskının bir miktar zayıf kalacağını gösteriyor.
Açılışın yatay olmasını beklediğimiz ve zayıf veri akışına bağlı olarak hareketlerin sınırlı kalacağını düşündüğümüz endekste Golden-Cross oluşumunun saatlik grafiklerde iyiden iyiye belirginleşmesi, geri çekilmelerin düzeltme boyutunda kalabileceğini gösteriyor. 77.500 desteğinin altında pozisyonlar kapatılarak yeni alt desteklerde taban oluşumları beklenmeli.

Bugün Açıklanacak Önemli Veriler

09:45 Fransa Sanayi TÜFE – Aylık Tem. (Bekl:-0,4%)
09:45 Fransa Sanayi TÜFE – Yıllık Tem. (Bekl:0,2%)
10:00 Türkiye Cari İşlemler Deng. Haz. (Bekl-$4.35 mlr)
15:30 ABD İthalat Fiyat Endks. – Aylık Tem. (Bekl:-0.3%)
15:30 ABD İthalat Fiyat Endks. – Yıllık Tem. (Bekl:-4.3%)
15:30 ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başv. 6 Ağu (Bekl:265 bin)
15:30 ABD Devam Eden İşsz.Maaş. Başv.6 Ağu (Bekl:265 bin)
Türkiye TUPRS 2Ç16 Finansallarını açıklayacak
Japonya borsalı tatil nedeniyle kapalı.

Yukarı