Dün Piyasayı Etkileyen Gelişmeler

25.07.2011
  • Moody's Yunanistan'ın kredi notunu üç kademe düşürerek Caa1'den Ca'ya indirdi. Moody's tarafından yapılan açıklamada, Yunanistan'ın hâlâ borç ödeyebilirliği konusunda orta vadede ciddi sıkıntılar yaşayabileceği, ancak ülke için hazırlanan yardım programının borçların aşağı çekilerek istikrara kavuşturulmasını sağlayabileceği belirtildi.
  • ABD'de Cumhuriyetçiler ile Beyaz Saray arasında borçlanma eşiği ve bütçe açığı hakkındaki görüşmelerin hafta sonunda başarısız olmasının ardından iki taraf da kendi planları üzerinde çalışıyorlar.
  • İsrail'de 8 kişilik konsey, (Mavi Marmara baskını ile ilgili) özür tasarısını kabul edip etmeme yönünde karar için toplandı. (Hürriyet)
  • Mehmet Emin Karamehmet ile ortaklığı bitiren Mehmet Kazancı, yeni bir ortak bulduğunu, Boğaziçi ve Ayedaş için verdiği 5 milyar dolarlık teklife de bağlı olduğunu söyledi. Elektrik dağıtım özelleştirmelerinde en yüksek teklifi verenlerin bugün teklif bedelinin yüzde 2'si oranında toplam 188.3 milyon dolar ek teminat yatırması gerekiyor.
Yukarı