Basından Seçme Haberler

14.05.2013

Fed'in "çıkış haritası" piyasaları alarma geçirdi.*Dünya.

New York Fed, kredilerdeki sıkılaşmanın küçük şirketlerin büyümesini olumsuz etkilediğini söyledi.*BloombergHT.

ABD Kongresinin bazı üyeleri İran'ı petrol piyasalarından tamamen çıkarmak istiyor.

Euro Bölgesi'nden bu hafta gelecek verilerin, bölgenin Euro'nun kuruluşundan bu yana en uzun süreli resesyonunu yaşadığını göstereceği tahmin ediliyor.*BloombergHT.

ESM, Güney Kıbrıs'a 30 Haziran'a kadar 3 milyar EUR mali yardım sağlayacak.

Fransa Maliye Bakanı Almanya'nın Avrupa Bankacılık Birliğinin bazı parçalarının yasallığına ilişkin çekincelerinin bankacılık birliği çalışmalarını yavaşlatmaması gerektiğini söyledi.

AB Komisyonu ilerde batacak olan bankalarda küçük yatırımcıların ve sağlık alanlarında yatırım yapanların korunmasına yönelik proje hazırlıyor.

Uluslararası piyasalar, merkez bankalarının gevşek para politikalarından memnun.*BloombergHT.

Uzmanlar Ankara'nın Suriye konusunda daha agresif bir politika isteğinin Washington'da karşılık bulması ve radikal bir karar çıkmasını muhtemel görmüyor.*Milliyet.

Türkiye'nin ihracatı yılbaşından itibaren 13 Mayıs itibarıyla yıl bazında %3.6 artışla 51.7 milyar USD olurken Mayıs ayı için ihracat yıl bazında %3.1 arttı ancak ay bazında %9 geriledi.

Başbakan'ın ABD gezisinin en önemli konularından biri ABD ve AB arası serbest ticaretin Türkiye'yi de kapsaması.*Milliyet.

Obama-Erdoğan zirvesinin en kritik gündem maddesi Kuzey Irak'taki petrol ve doğalgaz.*Hürriyet.

Enerji için 10 milyar dolarlık Arap sermayesi gelecek.*Dünya.

Denizbank CEO: Komisyon üst limiti için BDDK devrede.*Haber Türk.

Otomotiv üretimi nisanda artışa geçti.*Star.

İtalya bankası İntesa Sanpasola bankacılık lisansı almış olup ilk şubesini açmaya yetkisi verilmiştir. Banka geçen sene lisans başvurusunda bulunmuştu. Banka ilk etapta üç büyük şehirde şube açmayı ve diğer illere tüketici ve ticari kredi odağında yayılmayı planlamaktadır.

Yukarı