29.07.2016 Şirket Haberleri

KAP Haberleri

 • ADESE: Şirket, Ankara-Çiğdemtepe’de 422 m2 toplam alana sahip mağaza için ilerleyen tarihte açılmak üzere kira sözleşmesi imzalanmıştır.
 • AKSEL: Şirket, Akademi Petrol Ürünleri’nin %99’unu 4.8 mn TL’ye satın almaya karar vermiştir.
 • ANELE: Katar Metro Projesi kapsamında yer alan Red Line South Elevated and At Grade hattı ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat sistemleri, yangın koruma ve alarm sistemleri, bina otomasyon ve yönetim sistemleri, test ve devreye alma, elektrik panoları ve aydınlatma otomasyonu işlerinin yapılmasına yönelik 238,241,777.00 QAR (yaklaşık 65.500.000.00 USD ) tutarındaki ana sözleşme bugün imzalanmıştır.
 • ATEKS: İBB Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Kamulaştırma Müdürlüğü tarafından Şirkete gönderilen İstanbul-Bakırköy’de yer alan 51.383 m2 alanlı taşınmazın tamamının pazarlık (uzlaşma) sureti ile satın alınmasının düşünüldüğü ve 15 gün içinde Kamulaştırma Müdürlüğü'ne müracaat edilmesinin istenilmiştir.
 • COMDO: Şirket yönetim kurulu tarafından ilgili kredi sözlemesinin tadil edilerek, ilave 15.000.000 EURO yeni kredinin imzalanması kararı alınmış olup sözleşme imzalanmıştır. 15.000.000 EURO tutarındaki kredinin ödemesine 2017 Ocak ayında başlanacaktır ve yılda 4 kez ana para ödemesi olup en son ödeme vadesi ise 28 Temmuz 2020'dir.
 • EKGYO: Şirket son dönemde yaşanan gelişmelerden sonra piyasadaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak için ve bu süreçte yüklenicilerin nakit akımlarına pozitif katkı yapabilmek için kampanya düzenlemiştir. Buna göre 30 farklı projede 2 yöntemle satış yapılacak olup, satışlarda peşinat ve ilk 12 aylık taksit tutarından emlak konut kendi payını almayarak tahsilatın tamamını yüklenicinin proje hesabına aktaracak. 13.aydan sonraki tüm vadeli alacaklar Emlak Konut'a kalacak ve bu vadeli alacaklar yüklenicilerin Emlak Konut'a olan taahhüdünden düşülecektir. Bunun maksimum limiti yüklenicilerin emlak konuta taahhüt ettikleri şirket payı toplam gelirinin %20 si olacaktır. Emlak Konut tarafından uygulamaya koyulan yeni kampanya şu aşamada 1-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Ayrıca alıcılarımızın borç tutarlarını kapatmaları durumunda , güncel borç bakiyeleri üzerinden %20 indirim uygulanacaktır. Kampanya 01.08.2016 – 31.08.2016 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Satışı Yüklenicilerimiz tarafından halihazırda devam eden Arsa Satışı Karşılığı Gelir paylaşımı işine göre üretilen projeler kapsam dışındadır.
 • LKMNH: Şirket’in Özel Akay Hastanesi'nin satın alınmasıyla ilgili Rekabet Kurumu'na 01.07.2016 tarihinde yapmış olduğu başvuru, Rekabet Kurumu tarafından 28.07.2016 tarihinde onaylandı.
 • OLMIP: Şirket’in sahibi bulunduğu maddi duran varlıklarda yer alan, Antalya-Döşemealtı‘ndaki "2 katlı fabrika binası ve arsası"nın satılması için görüşmelere başlanmıştır.
 • TARAF: Resmi gazetede yayınlanan 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 2. Maddesinin 1. fıkrasının (c) bendi gereğince kapatılması sebebiyle, Kotasyon Yönergesine istinaden Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.
 • TAVHL: Akfen’in basında çıkan haberlerine ilişkin olarak TAV Havalimanları, Mersin Uluslararası Limanı ve Akfen Yenilenebilir Enerji'de bir hisse satış planı olmadığı açıklanmıştır.
 • TRNSK: Şirket, 2 mn lota kadar 820 bin lot geri alım programı açıklamıştır.
 • TSPOR: Mustapha Yatabare’nin profesyonel futbolcu Bahadır Han Güngördü'nün Kulübüe transferi ve futbolcu Mustapha Yatabare'nin bir başka kulübe transfer olması durumunda bu transferden Kulübüe %50 pay verilmesi karşılığında, Kardemir Karabükspor Kulübü'ne transfer edilmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır.
 • UYUM: Şirket’in Makro Market satın alımı sonrası gerçekleşen “satma hakkı” işlemi tamamlanmıştır. Buna göre 20 yatırımcı satma hakkını kullanmış olup, 2.5 mn TL satma bedeli tutarı oluşmuştur.
 • VAKBN: EBRD Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Bankamıza 150 Milyon Euro'luk yeni bir kredi limiti onaylamıştır. Söz konusu yeni kredi farklı para birimlerinde üç farklı program altında reel sektöre kullandırılacaktır.
 • YKBNK: Danıştay tarafından Şirket’in Rekabet Kurulu’nun idari para cezasına ilişkin yapmış olduğu temyiz başvurusu reddedilmiş olup, Banka tarafından karar düzeltme başvurusunda bulunulacaktır.
Yukarı