Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ENKAI – Enka İnşaat, Bulgaristan'da Town Up 8 EOOD şirketini 8,4 milyon euro karşılığında satın aldığını bildirdi.
  RUBNS – Rubenis Teksil, Rubenis Holding A.Ş. çatısı altında 160.000.000 TL sermaye ile Rubenis İç ve Dış Ticaret A.Ş. şirketini kurduğunu bildirdi.
  QNBFB – QNB Finansbank, takipteki krediler portföyünde izlenen, 907.703.167 TL tutarlı kredi kartı, bireysel kredi ve ticari kredi türlerindeki tahsili gecikmiş alacağı Ortak Varlık Yönetim Şirketi A.Ş., Dünya Varlık Yönetim A.Ş. ve Emir Varlık Yönetim Şirketi A.Ş. firmalarına sattığını bildirdi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  TURSG – Türkiye Sigorta, pay geri alım programı çerçevesinde aldığı 20 milyon adet payı 36,00 TL fiyattan Borsa İstanbul'da özel emirle blok satış yöntemiyle yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılara satış yaptığını bildirdi. Şirket bu işlemden 529,54 milyon TL kazanç sağladı.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Ekim - Aralık Dönemi Endeks Değişiklikleri – Borsa İstanbul kararına göre Ekim - Aralık döneminde BİST100 endeksine AKFYE, BIENY, CWENE, EUPWR, IMASM, KAYSE, MIATK ve YEOTK dahil olacak olup, endeksten ASUZU, AYDEM, BAGFS, BIOEN, CEMTS, GSDHO, SELEC ve TKNSA çıkarılacak. BİST50 endeksine CANTE, CWENE, EUPWR dahil olacak olup endeksten AKSA, EGEEN ve SOKM çıkarılacak. BİST30 endeksine ise KONTR ve OYAKC dahil olacak olup endeksten KOZAA ve TAVHL çıkarılacak.
  Ekim - Aralık Dönemi Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul, 2 Ekim itibariyle Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Alt Pazar'da işlem görecek şirketlerin listesini yayımladı. Detaylar için: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1196744
  Ekim - Nisan Dönemi Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul, 2 Ekim itibariyle BIST Katılım 30, BIST Katılım 50, BIST Katılım 100, BIST Katılım Tüm, BIST Katılım Sürdürülebilirlik ve BIST Katılım Temettü Dönemsel Endeks’te işlem görecek şirketlerin listesini yayımladı. Detaylar için: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1197692
  ALCAR & DAPGM & EDATA & REEDR & YEOTK – VBTS kapsamında ALCAR, DAPGM, EDATA, RAYSG, REEDR ve YEOTK payları 28/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  KUVVA – VBTS kapsamında KUVVA payları 28/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – EPLAS, MARKA, MZHLD

  KAP Haberleri

Yukarı