Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  EUREN – Europen Endüstri 2022 yılı mayıs ayında mevcut Güneş enerjisi santrali yatırımlarına ilave olarak başladığı 3.6 MW büyüklüğündeki Güneş enerjisi santrali yatırımının devreye alındığını bildirdi. Bu yatırımla birlikte toplam kurulu güç 14,6 MW a çıkmış olup yıllık enerji ihtiyacının ortalama %40’ını karşılar hale geldiği belirtildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  AKFGY – Akfen GYO, pay geri alım programı çerçevesinde 4,00-4,06 TL fiyat aralığından 1 milyon adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %2,31’e yükseldiğini bildirdi.
  BIMAS – Şirket İcra Kurulu Üyesi tarafından 170,18 TL fiyattan 300 bin adet pay satışı yapılırken, Bim sermayesindeki payı %0’a geriledi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Temmuz - Eylül Dönemi Endeks Değişiklikleri – Borsa İstanbul Temmuz - Eylül dönemi değişikliklerini yayımladı. Buna göre BİST100 endeksine AHGAZ, AKCNS, ASTOR, BRSAN, CANTE, ECZYT, ISMEN, PENTA ve QUAGR dahil olacak olup, BİST100 endeksinden ALKIM, BASGZ, ERBOS, FENER, KERVT, KLRHO, TMSN, TURSG ve ULUUN çıkarılacak. BİST50 endeksine ASTOR, CIMSA ve DOAS dahil olacak ve BİST50 endeksinden ise BERA, ISGYO ve KORDS çıkarılacak. BİST30 endeksine ise ASTOR dahil olacak olup AKSEN çıkarılacak. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1159507
  Borsa İstanbul Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul 3 Temmuz itibariyle yapılacak pazar değişikliklerini yayımladı. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1159268 VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –

  KAP Haberleri

Yukarı