Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  GESAN – Girişim Elektrik, TEİAŞ tarafından açılan ihalede 22,57 milyon TL ile en iyi teklifi verdiğini bildirdi. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %1.8’ine karşılık gelmekte. Girişim Elektrik, Muğla Çimento ile iki proje için toplamda 11 milyon Euro tutarında iş sözleşmesi imzaladı. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %16’sına karşılık gelmekte.
  KAREL – Karel Elektronik sermayesinin 200 milyon TL’den %101,5 oranında bedelli olarak 202,9 milyon TL artışla 402,9 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  KARSN – Karsan, İtalya’da TPER Bologna’nın açtığı 24 adet (+7 opsiyonlu) 18m elektrikli otobüs ihalesini kazandığını bildirdi. 18,2 milyon Euro tutarındaki teklif şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %16’sına karşılık gelmekte. Teslimatlar ise 2023 yılı son çeyreğinde tamamlanacak.
  LIDFA – Lider Faktöring sermayesi 28 Eylül’de 90 milyon TL’den %50 oranında bedelsiz olarak 45 milyon TL artışla 135 milyon TL’ye yükseltilecek.
  ZOREN – Zorlu Enerji ve Zorlu Holding AŞ ile Wren House Infrastructure arasında Hollanda'da kurulu, ZES N.V.'nin ( ZES ) çoğunluk paylarınınve ZOREN'in azınlık paylarının satışı ve ZOREN ile Kuwait Investment Authority ( KIA ) arasında imzalanan kredi sözleşmesinin tadili hususlarında müzakere süreçlerinin devam ettiği bildirildi. Şirket kesinlik olmaması nedeniyle açıklamayı ertelediğini belirtti.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  KARSN – Şirket ana ortağı olan Kıraça Holding’in %45 payına sahip olan Silcolux Investments ile İnan Kıraç arasında, %45’lik payın devrine ilişkin devir sözleşmesi yapıldığı bildirildi. Bu çerçevede KARSN’ın ana ortağı olan Kıraça Holding sermayesinde, İnan Kıraç’ın doğrudan pay oranı %89’a yükseldi.
  FORMT – YK Başkanı Mustafa Sezen tarafından 1,73 TL fiyattan 750 bin adet pay alımı yapılırken, Formet Metal sermayesindeki payı %3,74’e yükseldi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Açığa Satış Yukarı Adım Kuralı – Borsa İstanbul kararına göre BİST50 paylarında 26/09/2022 tarihli seansta bir gün boyunca geçerli olmak üzere açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının (up-tick rule) uygulanacak.
  Ekim - Aralık Dönemi Endeks Değişiklikleri – Borsa İstanbul kararına göre Ekim-Aralık döneminde BİST100 endeksinde GESAN, KARTN, PRKAB, SMRTG, TMSN, TSPOR, TUKAS ve YYLGD dahil edilecek olup, ARDYZ, INDES, INVES, PARSN, TKNSA, TRILC, ZOREN ve ZRGYO çıkarılacak. BİST50 endeksinde BERA dahil edilecek ve ISDMR çıkarılacak. BİST30 endeksine ise AKSEN dahil edilecek olup HALKB çıkarılacak. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1064575
  Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul kararına göre Ana Pazar’da işlem gören ALCTL, AYEN, BLCYT, BOBET, DAPGM, INFO, KARTN, MAGEN, PRKAB ve TSPOR, 3 Ekim itibariyle Yıldız Pazar’da işlem görecek. Yıldız Pazar’da işlem gören ESCAR ve ZOREN, 3 Ekim itibariyle Ana Pazar’da işlem görecek. Alt Pazar’da işlem gören ALMAD ve IZFAS ise 3 Ekim itibariyle Ana Pazar’da işlem görecek. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1063459
  GRNYO – VBTS kapsamında GRNYO payları 26/09/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/10/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – PCILT


Yukarı