Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  • AKSA: Şirket, gelecek dönemlerde gerçekleştirilecek yatırım ve modernizasyon projelerinin finansmanı amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) liderliğinde 52,5 milyon ABD doları ve 36 milyon Avro olmak üzere 2 ayrı dilimde sendikasyon kredisi sözleşmesi imzalamıştır.Kredi iki (2) yılı ödemesiz toplam yedi (7) yıl vadeli olarak geri ödenecektir. Kredinin kullanımı Haziran ayının son haftası olarak planlanmaktadır.
  • AYGAZ: Kredi derecelendirme kuruluşu Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Şirketimizin (Ulusal) Uzun vadeli kredi derecelendirme notunu (TR) AAA, (Ulusal) Kısa vadeli kredi derecelendirme notunu (TR) A1+ olarak derecelendirmiş, görünümü ise stabil olarak belirlemiştir.
  • DERIM: Şirket aktifine kayıtlı İstanbul İli Zeytinburnu ilçesi Kazlıçeşme Mahallesi Beşkardeşler 4. Sokak N 12 adresinde bulunan 754 Ada 27 Parsel üzerindeki bina ve arsasına ilişkin bölgenin değerlenmesine paralel olarak satılmasına karar verilmiş, şirkete iletilen 16.500.000 TL tutarındaki satın alma teklifi Yönetim Kurulunca uygun görülerek işlem gerçekleştirilmiştir.
  • HDFGS/MCTAS: Şirket ile MCT Yatırım Holding A.Ş. arasında imzalanan 13.04.2018 tarihli "Hisse Devir Sözleşmesi" çerçevesinde MCT Danışmanlık A.Ş.'nin toplam sermayesinin %38,90'ını temsil eden 2.000.000 adet B grubu pay beheri 3,81 TL'den o tarafından borsa dışında satın alınarak girişim yatırımı yapılmıştır. Söz konusu payların devir işlemleri tamamlanmıştır.
  • POLHO: Şark Mensucat A.Ş.'nin sahip olduğu 25.914.085 adete kadar (%7) halka açık Polisan Holding A.Ş. (POLHO) hisselerinin uygun fiyat oluşması halinde 6 ay içerisinde borsada satılmasına karar verilmiştir.
  • ZOREN: Zorlu Enerji Mayıs ayında Gaziantep ve Trakya doğal gaz dağıtım şirketlerindeki Zorlu Holding ve diğer grup şirketlerine ait %90 hisselerin sırasıyla 117 milyon TL ve 176 milyon TL bedel üzerinden satın alınacağını açıklamıştı. Gaziantep bölgesi için EPDK izni geçen hafta alınırken, Trakya bölgesi için EPDK onayı da Cuma günü açıklandı. Bu iki satın almanın Zorlu Enerji’nin net borcunu yaklaşık %4 yükselteceğini hesaplamaktayız.

Borsa İstanbul:


Yukarı