Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ALCAR – Alarko Carrier, İstanbul-Ümraniye’de yer alan arsa ve üzerindeki taşınmazların satışına ilişkin daha önce yaptığı görüşmelere istinaden yeni bir alıcı ile görüşüldüğü ve 372 milyon TL tutarında satış bedeli üzerinden anlaşma sağlandığı bildirildi.
  EDATA – E-Data Teknoloji ABD menşeili üretici firma Synopsys ile uygulama güvenliği, ürünleri Coverity, BlackDuck markaları, uygulama güvenlik açığı korelasyon çözümü Code DX markası için distribütörlük sözleşmesi imzaladı.
  GESAN – Girişim Elektrik’in %70 bağlı ortaklığı olan Europower, Portekiz’de yer alan bir firmadan 1,28 milyon Dolar tutarında sipariş aldığını bildirdi.
  TRILC – Türk İlaç ve Serum, Hepatit B yüzey antijenini içeren aşı ürünlerinin ruhsat işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  MPARK – MLP Sağlık, pay geri alım programı çerçevesinde 40,5 TL fiyattan 91 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,28’e yükseldiğini bildirdi.
  NATEN – Naturel Enerji, pay geri alım programı çerçevesinde 69,97 TL fiyattan 105 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınıan payların şirket sermayesine oranının %1,34’e yükseldiğini bildirdi.
  DOGUB – BoFA tarafından 5,76-6,06 TL fiyat aralığından net 56 bin adet pay satışı yapılırken, Doğusan Boru sermayesindeki payı %4,93’e geriledi.
  SASA – Erdemoğlu Holding tarafından 51,75 TL fiyattan 5,30 milyon adet pay alımı yapılırken, Sasa Polyester sermayesindeki payı %62,8’e yükseldi. Merinos Halı tarafından 51,75 TL fiyattan 5,3 milyon adet pay satışı yapılırken, Sasa Polyester sermayesindeki payı %14,49’a geriledi.
  OSTIM – BoFA tarafından 2,08-2,16 TL fiyat aralığından 801 bin adet pay satışı yapılırken, Ostim sermayesindeki payı %4,87’ye geriledi.
  SERVE – Şule Kaynak tarafından 27,60 TL fiyattan 870 bin adet pay satışı yapılırken, Kuvva Gıda sermayesindeki payı %1,59’a geriledi.
  SODSN – Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Reha Kora tarafından 1 milyon adet pay satışı yapılırken, Sodaş Sodyum sermayesindeki payı %0,58’e geriledi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  DOGUB & KGYO – VBTS kapsamında DOGUB ve KGYO payları 24/08/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/09/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı