24.08.2016 Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  • AKBNK: Banka Yönetim Kurulu tarafından, yurtiçinde 10 Milyar Türk Lirası'na kadar farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden, bir veya birden fazla ihraç yoluyla bono ve/veya tahvil ihraç edilmesine karar verilmiş olup; ihracı planlanan bono ve/veya tahvillerin vadesinin 5 yılı aşmayacak şekilde belirlenmesi, satışların halka arz ve/veya tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara satış yoluyla gerçekleştirilmesi, piyasa koşullarına bağlı olarak iskontolu ve/veya kuponlu, kuponlu tahvillerin ise sabit veya değişken faizli olarak ihraç edilmesi amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması ve diğer işlemlerin yürütülmesi için Genel Müdürlük'e yetki verilmesine karar verilmiştir.
  • AKGUV: Ankara Bölge Adliye Mahkemesine 40 Özel Güvenlik Personeli Alım İhalesinin iş süresi kısaldığından "1.479.004,60 TL" tutarlı sözleşmesi imzalanmıştır.
  • ANSGR: Fitch Ratings, 19.08.2016 tarihinde gerçekleşen Türkiye kredi notu revizyonuna paralel olarak, Şirket’in uluslararası finansal not görünümünü "Negatif" olarak revize etmiş, uluslararası finansal notunu "BBB-", ulusal finansal notunu, "AA+(tur)" , ulusal finansal notu görünümünü "Durağan" olarak teyit etmiştir.
  • CEMTS: Şirket, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ile % 22,5'ine sahip olunan Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş.’nin gayrimenkul ve makina parkının uluslararası kabul görmüş yöntemlerle "piyasa değerinin" tespitini kapsayan "Değerleme/Ekspertiz Raporlarının" hazırlanması için anlaşa imzalanmıştır.
  • PRKAB: Şirket, Rusya'da kurulacak "ZapsibNeftekhim" petrokimya tesisi projesi ile ilgili olarak; Technip France firmasından, 2016 ve 2017 yıllarında peyder pey tedarik edilmek üzere 15 milyon – 20 milyon Euro bandında alçak ve orta gerilim enerji kablosu siparişi almıştır.
  • TKFEN: Grup şirketlerinden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Katar Devleti'ni temsilen Belediyeler ve Çevre Bakanlığı arasında, toplam 34 km. uzunluğunda geliş - gidiş 10 şeritli, üzerinde çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitler olan yüksek prestijli "Al Khor Expressway" adlı otoyol projesinin yaklaşık 7.6 milyar Katar Riyali (yaklaşık 2.1 milyar ABD Doları) bedelle anahtar teslimi olarak inşa etmek ve 36 ay sonunda teslim etmek konusunda bir ön protokol imzalanmıştır.
  • TRKCM/SODA: Şirketlerin merkez adresinin İş Kuleleri Kule 3 34330 4.Levent/İSTANBUL adresinden İçmeler Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi N44/A 34947 Tuzla/İSTANBUL adresine nakledilmesine karar verilmiştir.
Yukarı