Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  DOHOL – Doğan Holding’in %100 bağlı ortaklığı olan DHI Investment’ın sermayesinin 50 milyon Euro artırılmasına ilişkin olarak şirketin sermaye artırımına katılacağı bildirildi.
  GEREL – Gersan Elektrik’in bağlı ortaklığı olan Gersan Şarj Sistemleri’nin Şarj Ağı İşletme Lisansı ile yetkilendirildiği bildirildi. Lisansın süresi ise 49 yıl olarak belirlendi.
  GUBRF – Gübre Fabrikaları, mevcut sıvı-toz gübre üretim kapasitesinde artırıma gidilmesine ve İskenderun Tesisi'nde yapımı kararlaştırılan NPK Tesisi yerine sıvı-toz gübre üretim tesisi kurulması kararı verildiğini bildirdi.
  GLCVY – Gelecek Varlık Yönetimi, Garanti Bankası'ndan 258,4 milyon TL'lik yeni bireysel portföy satın aldı. Bu işlemle birlikte, 2022 yılında satın alınan yeni portföylerin anapara büyüklüğü 1,7 milyarı geçti.
  GZNMI – Gezinomi Seyahat sermayesi yarın 25 milyon TL’den %160 oranında bedelsiz olarak 40 milyon TL artışla 65 milyon TL’ye yükseltilecek.
  RYSAS – Reysaş Taşımacılık, Tofaş ile üretim yedek parçalarının lojistik operasyonları için 3 yıl kesintisiz ve 2 yıl da opsiyonel olmak üzere 5 yıllık sözleşme imzaladığını bildirdi.
  TDGYO – Trend GYO sermayesinin 30 milyon TL’den %135 oranında bedelsiz olarak 40,5 milyon TL artışla 70,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  TUPRS – Tüpraş’ın 442 MW kapasiteye sahip bağlı ortaklığı olan Entek Elektrik Üretimi’nin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na depolama tesisi kurmak taahhüdü ile mevcut kapasitesine ilave olarak 150 MW GES ve 854,5 MW RES olmak üzere toplamda 15 proje ile 1.004,5 MW ilave kapasite için ön lisans başvurusu yaptığı bildirildi.
  YEOK – Yeo Teknoloji’nin %100 bağlı ortaklığı olan YEO Enerji Yatırımları’nın 6 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 250 MW gücünde Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) ve bu santrallere bütünleşik 250 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi kurmak için EPDK’ya önlisans başvurusunda bulunduğu bildirildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  RNPOL – Hedef Girişim, RNPOL’e yapılacak ilave yatırım kapsamında şirket ortaklarından 18,75 TL fiyattan 2,3 milyon adet pay alımı yapıldığı ve, RNPOL sermayesindeki oranının %3,33’den %11’e yükseltildiği bildirildi.
  KZBGY – Ana ortak SNGYO tarafından 4,66 milyon adet pay satışı yapılırken, Kızılbük GYO sermayesindeki payı %75’e geriledi. Şirket ortaklarından Avni Çelik tarafından 1,1 milyon adet pay satışı yapılırken, Kızılbük GYO sermayesindeki payı %0’a geriledi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  OZSUB – Özsu Balık Üretim A.Ş. payları 22-23 Kasım’da 7,69 TL fiyattan halka arz olacak.
  GLRYH & GZNMI & KONTR & TEZOL – VBTS kapsamında GLRYH, GZNMI, KONTR ve TEZOL payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  HUNER – VBTS kapsamında HUNER payları 22/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – AZTEK, KRONT


Yukarı