Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  TTKOM – Türk Telekom'un bugün piyasa kapanışından sonra 4Ç22 finansal sonuçlarını açıklaması bekleniyor. 4Ç22'de, şirketin 14,6 milyar TL net satış, 5,4 milyar TL FAVÖK ve 1,2 milyar TL net kar açıklamasını beklerken, piyasa tahminleri 14,4 milyar TL net satış, 5,6 milyar TL FAVÖK ve 1,2 milyar TL net kardır.
  KCHOL & FROTO – KCHOL, Ankara'da kurulacak pil hücresi üretim yatırımı için Ford Motor Company ve LG Energy Solutions (LGES) ile bağlayıcılığı olmayan bir niyet mektubu imzaladı. Anlaşma sağlanması halinde 2026 yılında 25 GW/saat ile üretime başlanması ve 2029 yılında üretimin 45 GW/saat'e çıkarılması planlanıyor. Açıklamada ayrıca Ford Otosan'ın bu tesisin ürünlerini yeni nesil Transit araçları için kullanacağına dair planlar olduğu da yer alıyor. Bu yatırımın gerçekleşmesi, Ford Otosan’ı arz güvenliği açısından destekleyecektir.
  KCHOL & AYGAZ – EYAŞ (%77'si KCHOL ve %20 oranla AYGAZ iştiraki) Yönetim Kurulu, 10 Mart'ta 2,8 milyar TL'lik temettü dağıtım kararı aldı. EYAŞ'ın ortaklık yapısına göre, KCHOL'un elde edeceği temettü tutarının 2,2 milyar TL (KCHOL piyasa değerinin %1'i) olması beklenmektedir.
  AKBNK – Akbank, Hollanda’da teknoloji girişimlerine yatırım yapılması amacıyla 30 milyon Dolar sermayeli şirket kurulmasına karar verildiğini bildirdi.
  ASTOR – Astor Enerji, bir müşterisi ile 157 milyon TL bedelle iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının %3,4’üne karşılık gelmekte.
  BOBET – Boğaziçi Beton, 294,5 milyon TL tutarında 86 adet kamyon ve çekici araç alımı yaptığını bildirdi. Söz konusu bedelin %15’i şirket kaynaklarından %85’i ise finansman yoluyla karşılanacak.
  CEMTS – Çemtaş sermayesinin 100 milyon TL’den %395 oranında bedelsiz olarak 399 milyon TL artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  CANTE – Çan Termik Santralleri sermayesinin 320 milyon TL’den %150 oranında bedelsiz olarak 480 milyon TL artışla 800 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  EDATA – E-Data Teknoloji ile TomboPrint arasında distribütörlük anlaşması imzalandığı bildirildi. Şirket baskı güvenliği ve yönetimi konusunda faaliyet göstermekte.
  ERCB – Erciyas Boru, katıldığı BOTAŞ ihalesine ilişkin olarak, ihale komisyonunun ihaleyi iptal ettiğini bildirdi.
  HEKTS – Hektaş Ticaret, 3 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 8,5 milyar TL’ye yükseltilmesi için SPK’ya başvuru yapıldığını bildirdi.
  RYGYO – Reysaş GYO, Gebze-Kocaeli’nde yer alan deposu için 5 yıllık dönemde Anpa Gross ile sözleşme imzalandığını bildirdi. Aylık 5,09 milyon TL + KDV tutarındaki kira sözleşmesi için 5 yılda 305 milyon TL + KDV kira geliri elde edilmesi bekleniyor. Yıllık artışlar ise ÜFE+TÜFE ortalaması şeklinde gerçekleşecek.
  SMRTG – Smart Güneş Enerji (tedarikçi) ile Kontrolmatik (Müşteri) arasında 2.000 MW'a kadar 2 yıl süreli çerçeve sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Sözleşme KONTR’nin GES projelerinin yapımını kapsıyor.
  TUREX – Tureks Turizm’in %51 bağlı ortaklığı olan Tureks Turizm Taşımacılık – Özyüce Turizm’in İBB tarafından açılan Hizmet Tanıtımı ve Kültürel Faaliyetlerin Yerinde Bilgilendirilmesi Hizmet Alım işi sözleşmesi imzaladığı bildirildi. Sözleşme bedeli 38,5 milyon TL + KDV olmakla birlikte yıl sonunda sözleşme sonlanacak.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  PEGYO – Pera GYO azami 7,13 milyon adet pay ve 70 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.
  GEDIK – Gedik Yatırım, pay geri alım programı çerçevesinde 6,5 TL fiyattan 250 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,67’ye yükseldiğini bildirdi.
  INDES – İndeks Bilgisayar, pay geri alım programı çerçevesinde 17,15 TL fiyattan 288 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,44’e yükseldiğini bildirdi.
  MAGEN – Margün Enerji, pay geri alım programı çerçevesinde 73,42 TL fiyattan 200 bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.
  MARTI – Martı Otel, pay geri alım programı çerçevesinde 3,61-3,67 TL fiyat aralığından 254 bin adet pay alımı yapıldığımı bildirdi.

Yukarı