Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  TTKOM – Türk Telekom, ADSL, VDSL ve Fiber liste fiyatlarının 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncellendiğini duyurdu. Buna göre, yeni liste fiyatları +%15'lik bir fiyat artışına işaret ediyor. Fiyat ayarlamalarından sadece taahhütsüz müşterilerin etkilenmesi beklenirken, şirketin uzun süreli sabit sözleşmesi olan müşterilerinin sözleşme süreleri boyunca herhangi bir fiyat değişikliğinden etkilenmesi beklenmiyor. TTKOM hisseleri için haber akışını nötr olarak değerlendirirken, bu tarife düzenlemesinin uzun vadeli sabit sözleşmelere ilişkin fiyat düzenlemesi beklentilerini de artıracağını düşünüyoruz.
  EUPWR – 1) Europower Enerji, %60 bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.'nin dolaylı bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş. ile yurt içinde yerleşik grup şirketleri arasında 129,59 milyon TL tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. 2) Europower Enerji, %60 bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.'nin dolaylı bağlı ortaklığı Peak PV Solar Teknolojileri A.Ş. ile İttifak Holding A.Ş.' ye bağlı Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ve Selva Gıda Sanayi A.Ş. şirketleri arasında 159,91 milyon TL tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi.
  FONET – Fonet Bilgi Teknolojileri, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile 1.4 milyon USD (37,79 milyon TL) tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının yaklaşık %29’una karşılık gelmekte.
  TNZTP – Tapdi Oksijen, İzmir ilinde yer alan "hastane" niteliğindeki brüt 15.652 m2 ana taşınmazın tapu devrine ilişkin işlemler bugün itibariyle tamamlandığını bildirdi. Bu işlem sonucunda şirkete 450.000.000-TL'lik finansman kaynağı sağlandığını duyurdu.
  SANKO – Sanko Pazarlama bugün 105 milyon TL’den %42,86 oranında bedelsiz olarak 45 milyon TL artışla 150 milyon TL’ye yükseltilecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 26,35 TL.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  LKMNH – Lokman Hekim, pay geri alım programı çerçevesinde sahip olduğu 278,6 bin adet payı 40,00 TL fiyattan toplamda 11,2 milyon TL'ye özel emirle satıldığı bildirdi. Ayrıca, Lokman Hekim’in işlem sonucunda 5,3 milyon TL kazanç elde ettiği de duyuruldu.
  DGNMO – Doğanlar Mobilya, pay geri alım programı çerçevesinde ortalama 11,84 TL fiyattan yaklaşık 120 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %3,34’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  REEDR – Reeder Teknoloji payları bugün itibariyle 9,30 TL fiyattan Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
  HATSN – Hat-San Gemi İnşaa payları 22 Eylül’de 22,60 TL fiyattan Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
  AGYO & CEOEM & GIPTA & IEYHO & PINSU – VBTS kapsamında AGYO, CEOEM, GIPTA, IEYHO ve PINSU paylarında 21/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –
  PAGYO – Panora GYO bugün pay başına brüt 0,35 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 41,95 TL. Temettü verimi %0,8

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – TSPOR

  KAP Haberleri

Yukarı