Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ARCLK – Arçelik 2Ç23 finansal sonuçlarını bugün piyasaların kapanmasının ardından açıklaması bekleniyor. 2Ç23'de şirketin 47,06 milyar TL net satış, 4,9 milyar TL FAVÖK ve 749 milyon TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Piyasanın beklentisi ise 47,03 milyar TL net satış, 4,9 milyar TL FAVÖK ve 780 milyon TL net kar olması yönündedir.
  Bankacılık – Resmi Gazete’ye göre KKM için Zorunlu Karşılık (ZK) Oranı %15’e yükseltildi. Bu değişiklikle piyasadaki fazla TL likiditesinin çekilmesinin amaçlandığını düşünüyoruz. Değişikliğin ardından KKM faizlerinde hafif bir gerileme olabileceğini düşünürken diğer taraftan TL mevduat hedefini tutturmak için TL mevduat faizlerinde hafif bir artış olabileceğini düşünüyoruz. Hatırlatmak gerekirse, Ocak ayında 3 aydan uzun vadeli TL mevduatlar için ZK oranı sıfırlanmıştı. Bu değişiklikle TL mevduat maliyetlerinde artış görebileceğimiz için bankacılık sektörü marjlarında baskının devam edebileceği görüşündeyiz. Hafif Negatif
  YEOTK – Yeo Teknoloji, Gürcistan’da yerleşik bir firma ile birlikte oluşturduğu iş ortaklığının (şirketin payı %80) yaklaşık 33,6 milyon Dolar + KDV tutarında iş aldığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının yaklaşık %44’üne karşılık gelmekte.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  SUWEN – Suwen Tekstil, azami 6 milyon adet pay ve 120 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  SMRTG – Smart Güneş Enerji sermayesinin 306 milyon TL'den %98 oranında bedelsiz olarak 299,9 milyon TL artışla 605,9 milyon TL'ye yükseltilmesine ilişkin yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  SEYKM – Seyitler Kimya sermayesinin 59 milyon TL'den %69,5 oranında bedelsiz olarak 41 milyon TL artışla 100 milyon TL'ye yükseltilmesine ilişkin yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. – Şirket sermayesinin 560 milyon TL'den 99 milyon TL artışla 659 milyon TL'ye yükseltilmesi ve 66 milyon TL mevcut pay satışı olmak üzere 12,60 TL fiyattan halka arzı için yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – ACSEL, PKART

  KAP Haberleri

Yukarı