Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  EKGYO & OKZGY – Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap 2. Kısım Projesi için Ozak GYO’nun en yüksek teklifi verdiği açıklandı. Proje toplam satış geliri 9,54mlrTL olarak açıklanırken, EKGYO minimum geliri 2,86mlrTL olarak belirtildi. Henüz proje detayları (ünite, alan) açıklanmasa da Ozak GYO NAD’a %20-30 bandında pozitif etki edebileceğini düşünüyoruz. EKGYO/OZKGYO pozitif
  BLCYT – Bilici Yatırım sermayesi bugün 81 milyon TL’den %23.4 oranında bedelsiz olarak 19 milyon TL artışla 100 milyon TL’ye yükseltilecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 12.15 TL.
  SMRTG – Smart Güneş Enerjisi, bir müşterisi ile 8.7 milyon Dolar + KDV tutarında güneş paneli sevkiyatı için sözleşme imzalandığını bildirdi. Teslimatın 15 Mart 2023’e kadar yapılması bekleniyor. Söz konusu tutar şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %35’ine karşılık gelmekte.
  TRILC – Türk İlaç ve Serum, Immuno Well (Pvt)Ltd.(Pakistan) firması ile difteri tetanoz aşılarının Pakistan'da dağıtım ve pazarlaması için satış anlaşması imzaladığını bildirdi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  KRVGD – Kervan Gıda, pay geri alım programı çerçevesinde 10.38 TL fiyattan 554 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1.04’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  KLRHO & MARTI – VBTS kapsamında KLRHO ve MARTI payları 21/07/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/08/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – OYLUM


Yukarı