Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  • BRKO: Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 36.071.523,106 TL olup, kalan paylar, 30.07.2018 - 31.07.2018 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle INVEST AZ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul AŞ Birincil Piyasa' da, 1 TL nominal değerli 100 adet pay 0,41 TL'den az olmamak üzere Borsa İstanbul AŞ Birincil Piyasa ‘da oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.
  • CCOLA: Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek'in (CCİ) Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirmesi Notunu ve Birincil Teminatsız Derecelendirme Notunu 'BBB' seviyesinden ‘BBB-' seviyesine düşürmüş ve görünümünü ‘Durağan'dan ‘Negatif'e çevirmiştir. Yerel Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirmesi Notunu ise 'BBB' ve ‘Durağan' görünüm olarak teyit etmiştir. Kredi derecelendirmesi, Fitch'in 13 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye'nin Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirme Notunu 'BB+'dan ‘BB' seviyesine revize etmesini takiben yapılmıştır.
  • DMSAS: Vezirhan Beldesi/Bilecik adresinde kurulu bulunan üretim tesislerinin tevsi yatırımı ile ilgili olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden 18.07.2018 tarihinde 3 yıl süre ile geçerli olmak üzere Gümrük Vergisi Muafiyeti,KDV İstisnası,% 60 vergi indirimi oranı,Faiz Desteği ve 5 yıl süreli SGK Primi İşveren Hissesi destekli Yatırım Teşvik Belgesi alınmıştır.
  • ISDMR: Şirketimiz İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. tarafından yapılması planlanan Modernizasyon ve Kapasite Artışı projesine ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.
  • MGROS: Borsa kotundan çıkma işlemi nedeniyle uygulama alanı bulmayan pay alım teklifi fiyatı olan beher Kipa payı için 2,56 TL’den aşağı olmayacak şekilde belirlenmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir. *YF Yorum: Migros 25 Aralık 2017 tarihinde duyurulan 2,56 TL’lik pay alım teklifinden sonra 25 Nisan’da açıkladığı değerlendirmede ise beher hisse için 1,294 TL önermişti. 2,56 TL’den yapılacak pay alım teklifi Migros’tan yaklaşık 128 milyon TL’lik bir nakit çıkışı anlamına gelmektedir. Kipa’nın son kapanış hisse fiyatı ise TL1.99’dir.
  • RYGYO: Şirketin portföyünde yer alan Kocaeli İli Çayırova İlçesi Akse Mahallesi 2085 Ada 3 Parsel; 14.357,45 m2 arsa üzerinde bulunan 25.842 m2'lik deponun 8.700 m2'lik depolama alanı Ağustos 2018 tarihinden başlamak üzere "Tat Mühendislik Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti."ye 3 yıllığına kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 3 yılda yaklaşık KDV dahil 1.250.000 EURO gelir elde edilecektir.
  • SAMAT: MEB Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğü tarafından yapılan Ders Kitapları Baskı İhalesinde 32.513.660,23-TL bedelli kısımı şirket uhdesinde kalmıştır.
  • THYAO: "Ortaklığımız'ın İstanbul Yeni Havalimanı'nda ve Türkiye'deki diğer havalimanlarında alacağı ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, DO&CO AG ile ortak kuruluşumuz olan mevcut ikram hizmeti tedarikçimiz THY DO&CO İkram Hizmetleri AŞ ile görüşmelere başlanmış olup, önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."
  • TUPRS: Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından Türkiye'nin ülke kredi notunun BB+'dan BB'ye düşürülmesi ve görünümün "negatif" olarak belirlenmesi sonrası, benzer durumdaki diğer şirketlerle birlikte Tüpraş için yapılan değerlendirmede şirketin kredi notunun BBB-‘den BB+'ya düşürüldüğü ve görünümün "negatif" olarak belirlendiği kamuya açıklanmıştır.

Borsa İstanbul:


SPK Bülteni:


Yukarı