Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  BURVA – Burçelik Vana 2023 Nisan ayında teslim edilmek üzere 350 bin Dolar tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %24’üne karşılık gelmekte.
  DESPC – Despec Bilgisayar, Hikvision kuruluşu olan Hangzhou Hikstorage Technology (Çin) ile depolama ürünleri markası Hiksemi ürünlerinin Türkiye'de satışı konusunda distribütörlük sözleşmesi imzalandığı bildirildi.
  ELITE – Elite Naturel sermayesinin 54 milyon TL’den %150 oranında bedelsiz olarak 81 milyon TL artışla 135 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  GESAN – Girişim Elektrik’in %70 bağlı ortaklığı olan Europower’ın TEİAŞ tarafından açılan ihalede 113 milyon TL tutarında ihale aldığı bildirildi. Ek olarak Girişim Elektrik 7,9 milyon TL tutarında bir iş alımı daha gerçekleştirdi.
  KONTR – Kontrolmatik, BOTAŞ tarafından açılan Doğubayazıt Kompresör İstasyonu Atık Baca Gazı Isısının Enerji Dönüşümü Projesi ihalesinde 349,8 milyon TL bedelle en iyi teklifi verdiğini bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %41’ine karşılık gelmekte.
  MANAS – Manas Enerji 60 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanının 450 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiğini bildirdi. Şirketin ödenmiş sermayesi 19,8 milyon TL düzeyinde.
  ORCAY – Orçay Ortaköy, kuru çay üretiminde ortaya çıkan çay çöpünün değerlendirilmesi amacıyla Pelet Üretimi fabrikası kurulmasına karar verildiği bildirildi. Şirket bu çerçevede halihazırda faaliyet gösteren 500 bin TL sermayeli Aden Pelet ve Orman Ürünlerine %80 oranında ortak olunacağını bildirdi.
  PKART – Plastik Kart, halihazırda çalıştığı üç banka ile toplamda 33,6 milyon Euro tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A dönemi hasılatının %157’sine karşılık gelmekte.
  PRKAB – Türk Prysmian Kablo, TEİAŞ tarafından açılan elektronik ihalesi kapsamında en iyi teklif veren şirket olduğunu bildirdi. İhale bedeli yaklaşık 219 milyon TL + KDV.
  SMRTG – Smart Güneş Enerji, yurtiçinde yerleşik bir müşterisi ile imzaladığı bağlayıcı olmayan iyi niyet mektubu çerçevesinde ilk aşamada 9,7 milyon Dolar tutarında sipariş alındığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının %15,5’ine karşılık gelmekte.
  TTRAK – Türk Traktör, Rekabet Kurulu tarafından, traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler adına soruşturma çalışmaları başlatıldığını bildirdi. Soruşturma sonucu henüz kesinleşmedi.
  TMSN – Tümosan Motor, Rekabet Kurulu tarafından, traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler adına soruşturma çalışmaları başlatıldığını bildirdi. Soruşturma sonucu henüz kesinleşmedi.
  ZOREN – Zorlu Enerji sermayesinin 2,5 milyar TL’den %140 oranında bedelli olarak 3,5 milyar TL artışla 6 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  MCKO – Maçkolik halka arzı 19-20 Ocak tarihleri arasında 38,00 TL fiyattan gerçekleşecek.
  Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Şirket sermayesinin 30 milyon TL’den 7,6 milyon TL tutarı bedelli ve 3,9 milyon TL’si mevcut pay satışı olmak üzere 37,6 milyon TL’ye yükseltilmesi ve 31,00 TL fiyattan halka arzı başvurusunun onaylandığı bildirildi.
  BERA – Bera Holding sermayesinin 341,6 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 341,6 milyon TL artışla 683,2 milyon TL’ye yükseltilmesine ilişkin olarak yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  BEYAZ & PRDGS – VBTS kapsamında BEYAZ ve PRDGS paylarında 20/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.
  EUHOL & PCILT & YESIL – VBTS kapsamında EUHOL, PCILT ve YESIL payları 20/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı