Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  CANTE – Çan2 Termik, EPDK'nın 30 Eylül 2022 tarihinde yaptığı değişiklik ile Kaynak Bazında Destekleme Belirlenmesine ve Uygulanmasına ilişkin yaptığı değişikliğe istinaden, devam eden davada mahkeme tarafından Şirket lehine olan karar ile EPDK tarafından tesis edilen idari işlemin iptaline karar verildiği bildirildi.
  HATEK – Hatay Tekstil, bölgede meydana gelen deprem sonrası, hasar tespit çalışmaları çerçevesinde Anadolu Sigorta ile akdedilen sigorta kapsamında 1,37 milyon Dolar tutarında ödeme alındığını bildirdi.
  KAYSE – Kayseri Şeker Fabrikası ile yurt içinde yerleşik bir müşteri arasında şeker satışı işine istinaden yaklaşık 141 bin Ton tutarlı sipariş alındığı bildirildi.
  PEKGY – Peker GYO, portföyünde yer alan İstanbul Küçük Çamlıca’daki 11 bin m2 büyüklüğündeki arsanın satışı ile ilgili görüşmelere başlandığını bildirdi.
  SUWEN – Suwen Tekstil sermayesinin 56 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 168 milyon TL artışla 224 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  AKFGY – Akfen GYO pay geri alım programı çerçevesinde 3,86-3,88 TL fiyat aralığından 1 milyon adet pay alımı yapıldığını bildirdi.
  INVEO – İnveo Yatırım Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 20,49 TL fiyattan 100 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,23’e yükseldiğini bildirdi.
  TURSG – Türkiye Sigorta, pay geri alım programı çerçevesinde 11,12 TL fiyattan 222 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %2,77’ye yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Temmuz - Eylül Dönemi Endeks Değişiklikleri – Borsa İstanbul Temmuz - Eylül dönemi değişikliklerini yayımladı. Buna göre BİST100 endeksine AHGAZ, AKCNS, ASTOR, BRSAN, CANTE, ECZYT, ISMEN, PENTA ve QUAGR dahil olacak olup, BİST100 endeksinden ALKIM, BASGZ, ERBOS, FENER, KERVT, KLRHO, TMSN, TURSG ve ULUUN çıkarılacak. BİST50 endeksine ASTOR, CIMSA ve DOAS dahil olacak ve BİST50 endeksinden ise BERA, ISGYO ve KORDS çıkarılacak. BİST30 endeksine ise ASTOR dahil olacak olup AKSEN çıkarılacak. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1159507
  Borsa İstanbul Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul 3 Temmuz itibariyle yapılacak pazar değişikliklerini yayımladı. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1159268 VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Haberleri –
  TNTZP – Tapdi Oksijen bugün pay başına brüt 0,28 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 25,12 TL. Temettü verimi %1,1

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – ARZUM, KGYO, OZRDN, PRKME

  KAP Haberleri

Yukarı