Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  KOZAL – KOZAL, Nevşehir'de bulunan maden sahasının ruhsatını satın alacak. KOZAL, Türkiye'nin Nevşehir şehrinde bulunan bir maden ruhsatını satın almak için anlaştığını ve gerekli başvuruların yapıldığını açıkladı. Potansiyel rezervler ve satın alma fiyatıyla ilgili ayrıntılar açıklanmadı. Şirket ayrıca bu ay, şirketin şu anda faaliyette olan Himmetdede sahasının yakınında bir maden bölgesi daha satın alacağını duyurmuştu. Bu gelişmeler, şirketin genişleme arayışında olduğunu ve rezerv büyümesi için olumlu olabileceğine işaret ediyor.
  PGSUS – Pegasus Havayolları'nın sahibi Esas Holding ve diğer bireysel hissedarlar 315 TL fiyattan 7.2 milyon adet hisse satışı yapacak. Hisse satışının takasının 22 Kasım’da olması bekleniyor. Satış JP Morgan ve Goldman Sachs aracılığıyla yabancı yatırımcılara yapılması bekleniyor. Satılan hisseler sermayenin %7.0’sini temsil ediyor. Esas Holding işlem sonrasında payını%56,7’ye düşürmüş olacak ve kalan Pegasus paylan ile ilgili olarak 90 günlük satmama taahhüdünde bulunacak. İskontolu yapılan satış yakın vade için hisse fiyatını olumsuz etkileyecektir, orta vade için halka açıklık oranının artması ile global endekslere girme potansiyeli ve artan likidite hisse performansını destekleyebilir.
  AGESA – Agesa Hayat ve Emeklilik’in Ocak-Ekim dönemi prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %80 artışla 2,84 milyar TL’ye yükseldi.
  ALMAD – Altınyağ Madencilik, Tekirdağ’da maden sahası bölgesinde yer alan 6 adet tarla kapsamındaki taşınmazını 1,79 milyon TL bedelle satın aldığını bildirdi.
  ASUZU – Anadolu Isuzu, Şanlıurfa Belediyesi ile 229,5 milyon TL tutarında otobüs siparişi için anlaşma yaptı. 175,5 milyon TL tutarındaki otobüsün teslimi yapılırken, kalan siparişlerin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %8,5’ine karşılık gelmekte.
  BRLSM – Birleşim Mühendislik ve bağlı ortaklığı olan Erde Mühendislik arasında, Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında toplamda 116,7 milyon TL tutarında iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %19’una karşılık gelmekte.
  FRIGO – Frigo-Pak Gıda, 2023 yılında teslim edilmek üzere yurt dışında bir müşterisinden 5,85 milyon Euro tutarında iş aldığını bildirdi. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %70’ine karşılık gelmekte.
  KARSN – Karsan, katıldığı Letonya’da açılan elektrikli otobüs ihalesini kazanamadığını bildirdi.
  SUWEN – Suwen Tekstil, Katar’da faaliyet göstermek üzere münhasır bayilik sözleşmesi imzalandığını bildirdi. 2023-2027 döneminde şirket 4 mağaza açılmasını planlıyor.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  SAHOL – Sabancı Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 35,78 TL fiyattan 1 milyon adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %3,57’ye yükseldiğini bildirdi.
  UZERB – Uzertaş Boya sermayesinin %83,3 oranında payına karşılık gelen yaklaşık 667 milyon adet payın 82,65 milyon TL bedelle şirket ortakları tarafından Investat Holding’e satıldığı bildirildi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  BRLSM – Birleşim Mühendislik sermayesinin 102 milyon TL’den %120 oranında bedelsiz olarak 122 milyon TL artışla 224 milyon TL’ye yükseltilmesine ilişkin yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  MZHLD – Mazhar Zorlu Holding sermayesinin 10,8 milyon TL’den %904 oranında bedelsiz olarak 97,7 milyon TL artışla 108,6 milyon TL’ye yükseltilmesine ilişkin yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  HKTM – VBTS kapsamında HKTM payları 18/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 16/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı