Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  BIOEN – Potensiyel yatırımcılar ile ön görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Dün Bloomberg’de çıkan haberde Biotrend’in olası hisse satışı için Abu Dabi merkezli Multiply Group ile görüşme yürüttüğü belirtilmiş fakat anlaşmanın boyutu ve değeri konusunda bilgi verilmemişti. Bunun üzerine dün akşam BIOEN KAP’ta açıklama yaparak 2022 yılında olası stratejik opsiyonların araştırılması için Credia Partners’ın yetkilendirildiğini ve bu kapsamda potansiyel yatırımcılar ile ön görüşmeler yapıldığını, bu görüşmelerin ileri safhaya henüz geçmediğini belirtti. Dün haber akışı ile pozitif seyit izleyen BIOEN hisselerinin, Şirketten gelen açıklama sonrası daha sakin seyir izleyebileceğini düşünüyoruz.
  BRLSM – Birleşim Mühendislik ile Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. arasında 7,85 milyon Euro + KDV tutarında iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının %20,4’üne karşılık gelmekte.
  DITAS – Ditaş Doğan Yedek Parça sermayesi bugün 42,5 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 42,5 milyon TL artışla 85 milyon TL’ye yükseltilecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 19,99 TL.
  DOAS – Doğuş Otomotiv, bağlı ortaklığı olan Doğuş Şarj Sistemleri’nin EPDK’ya şarj ağı işletmeciliği faaliyeti için yaptığı başvurunun kabul edildiğini ve şirkete lisans verildiğini bildirdi. D-Charge markasıyla şirket elektrikli araç şarj hizmeti sunacak
  KONTR – Kontrolmatik, Şişecam’ın devam eden Macaristan yatırımı kapsamında 10,79 milyon Euro + KDV tutarında iş aldığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının %8,7’sine karşılık gelmekte.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  AHGAZ – Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım, pay geri alım programı çerçevesinde 14,33 TL fiyattan 389 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,64’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  BORLS – Borlease Otomotiv A.Ş. payları 19 Ekim tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 25,30 TL fiyattan işlem görmeye başlayacaktır.
  MHRGY – MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları 18 Ekim tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 4,30 TL fiyattan işlem görmeye başlayacaktır.
  ACSEL & BFREN & ERBOS & INTEM – VBTS kapsamında ACSEL, BFREN, ERBOS ve INTEM payları 18/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  IHYAY – VBTS kapsamında IHYAY payında 18/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.
  AYCES & SNKRN – VBTS kapsamında AYCES ve SNKRN payları 18/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –
  MAKIM – Makim Makine Teknolojileri bugün pay başına brüt 0,17 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 56,63 TL. Temettü verimi %0,30
  DOAS – Doğuş Otomotiv 24 Kasım’da pay başına brüt 5,68 TL temettü ödeme kararı aldı. Temettü verimi %2,2

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – KATMR, ULUSE

  KAP Haberleri

Yukarı