Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ANACM & DENCM & SISE & SODA & TRKCM – Şirketlerin SISE bünyesinde birleşmesine ilişkin olarak 23 Eylül’de tamamlanacak ayrılma hakkı kullanımının ardından payların son işlem görme gününün 30 Eylül olması ve 1 Ekim’de ise pay dağıtımlarının gerçekleşmesi bekleniyor.
  TCELL – SPK kararınca şirket paylarında 15 Eylül’de gerçekleşen işlemler nedeniyle UBS AG Londn Branch’ın Borsa İstanbul’a doğrudan emir iletiminin askıya alındığı bildirildi.
  ANHYT – Şirketin Ocak – Ağustos dönemi prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %127 artışla 1.22 milyar TL’ye yükseldi.
  AVISA – Şirketin Ocak – Ağustos dönemi prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %66.2 artışla 873 milyon TL’ye yükseldi.
  KATMR – Şirket yurtdışı kaynaklı 3.25 milyon Dolar (24.4 milyon TL) tutarında sipariş aldığını bildirdi. Teslimat 2020 – 2021 yılları içerisinde gerçekleşecek. Söz konusu tutar 2019 yılı hasılatının %8.7’sine karşılık geliyor.
  CUSAN – Şirket bağlı ortaklığı Çuhadaroğlu Alüminyum, Ziraat Bankası Projesi Podyum Cepheleri işi yapımı için görüşmelere başladığını bildirdi. FTSE Endeks Değişiklikleri İngiltere’de FTSE endeks serilerinde yapılacak değişiklikler 18 Eylül Cuma günkü kapanışın ardından (21 Eylül Pazartesi) geçerli olacak. Piyasada önemli bir etki yaratması beklenmezken, söz konusu değişiklikler şu şekilde:
  Büyük sermayeli şirketler – BIMAS_TI, ASELS_TI, TCELL_TI, ENKAI_TI, orta büyüklükte sermayeli şirketler endeksinden büyük sermayeli şirketler endeksine geçecek.
  Orta büyüklükte sermayeli şirketler – TUPRS_TI büyük sermayeli şirketler endeksinden orta büyüklükte sermayeli şirketler endeksine geçecek.
  Küçük sermayeli şirketler – ISFIN_TI küçük sermayeli şirketler endeksine eklenecek, HEKTS_TI çok küçük sermayeli şirketler endeksinden küçük sermayeli şirketler endeksine geçecek.
  Çok küçük sermayeli şirketler – RTALB_TI, KUTPO_TI, PRKAB_TI, PETUN_TI, ULUUN_TI, DYOBY TI, PEKGY_TI, ANELE_TI, ADESE_TI, YKSLN_TI, ARENA_TI, YUNSA_TI, USAK_TI, ARSAN_TI, KRONT_TI, MSGYO_TI, ORGE_TI, BNTAS_TI, YESIL_TI, IHYAY_TI, KRSTL_TI, OSTIM_TI, YGYO_TI, LKMNH_TI çok küçük sermayeli şirketler endeksine eklenecek. DEVA_TI, ULUSE_TI, KARSN_TI, BANVT_TI, TURSG_TI, NUHCM_TI, ISMEN_TI, HLGYO_TI, ALKIM_TI, GOZDE_TI, BRYAT_TI, VERUS_TI, AKSGY_TI endeksten çıkarılacak.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  COSMO – Sıtkı Murat Işık tarafından 5.00 TL fiyattan 0.24 milyon adet pay satışı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %19.57’ye geriledi.
  ENKAI – Pay geri alım programı çerçevesinde 6.70 TL fiyattan 20.800 adet pay alımı yapıldı.
  GSDHO – Pay geri alım programı çerçevesinde alınan paylardan 2.10 – 2.12 TL fiyat aralığından 4.72 milyon adet pay satışı yapılırken, kalan payların sermayeye oranı %15.2’ye geriledi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları – Borsa İstanbul Kararı ile 1 Ekim tarihinden itibaren Yıldız Pazar Grup 1-2 Yıldız Pazar olarak, Ana Pazar Grup 1 Ana Pazar olarak ve Ana Pazar Grup 2 ise Alt Pazar olarak değiştirilecek. GİP ise Alt Pazar ile birleştirilecek. Pazar şartlarında ise Yıldız Pazar için Piyasa Değerinin en az 200 milyon TL olması, Ana Pazar için en az 50 milyon TL olması ve alt Pazar için de en az 20 milyon TL olmasına karar verildi. Detaylara https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/875494 adresindeki ekten ulaşabilirsiniz. VBTS kapsamında, NIBAS payları 18/09/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/10/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

  Nakit Temettü Haberleri – Dağıtım Tarihi Şirket Brüt Temettü Net Temettü Temettü Verimliliği 23.09.2020 SUMAS 0.3500 0.2975 0.96%

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – PKART

Yukarı