Şirket Haberleri

KAP Haberleri

    BLCYT – Şirket sermayesinin 45 milyon TL’den %50 oranında kar payından bedelsiz olarak 22.5 milyon TL artışla 67.5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
    GEREL – Şirket N'Dustrio Trading LLC arasında 2 milyon Dolar tutarında malzeme sözleşmesi imzalandı. Teslimatın 1 yıl içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. TCELL - Türkiye Varlık Fonu (TVF) Çukurova Holding, Telia, Rus LetterOne ve Ziraat Bankası ile TCELL’in %26,2’sini almak konusunda anlaştı. TVF, %15’lik imtiyazlı hisseleri sayesinde şirketin 9 kişilik Yönetim Kurulunun 5’ini atayabilecek ve TCELL’in hakim ortağı olacak. Diğer yandan, LetterOne’ın da hissesi mevcut %13,2’den %24,8’e yükselecek. Yakın zamanda açıklandığı üzere, Telia %24 dolaylı hissesini 530mn Dolara TVF’ye satarken, Çukurova Holding de, şu an için Holding’in kredileri karşılığında Ziraat Bankasına rehin olarak verilmiş olan dolaylı %13,8 hissesini satacak. Turkcell Holding ortak girişimi sona erecek ve TVF ile LetterOne TCELL’in %51’ine doğrudan sahip olacak. Geri kalan %49 Borsa İstanbul’da işlem görüyor. İşlemin 2020’in ikici yarısında tamamlanması hedefleniyor. İşlem ayrıca TCELL ve Turkcell Holding’deki her türlü anlaşmazlığı tamamen sona erdirecek. TVF’den yapılan açıklamaya göre hisse devrinin ardından şirketin temettü politikası (dağıtılabilir karın %50’si) değişmeyecek. Tüm anlaşmazlıkları sona erdirebilecek bu hisse devrinin uzun vadede TCELL için olumlu olabileceğine inanıyoruz.
    Pay Alım Satım Haberleri –
    SKBNK – Pay geri alım programı çerçevesinde alınan paylardan 1.28 – 1.30 TL fiyat aralığından milyon adet pay satılırken, geri alınan payların şirket sermayesin oranı %4.01’e geriledi.

Yukarı