Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  • NTHOL: 15.08.2018 itibariyle, toplam alım işlemi 250.000 adet olup 1,96 TL fiyat aralığından ve 490.000,00 TL tutarında gerçekleşmiştir.
  • TKKOM: OTAŞ'a kredi veren bankaların paydaş olacağı bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralınması ile ilgili süreç kapsamında bazı kreditör bankalar tarafından TTKOM’a bildirimde bulunuldu. Bu kapsamda, TTKOM tarafından yürütülmesi gereken izin, bildirim ve onay işlemlerinin gerçekleştirilmesi talep edildi. Bu bağlamda, Şirketimiz tarafından ilgili mevzuat doğrultusunda BTK’ya izin başvurusunda bulunuldu. Yorum: Hafif Pozitif
  • NETAS: Şirket 2Ç18’de 20.3mn TL net zarar açıklamıştır. Geçtiğimiz senenin aynı döneminde 6.6mn TL net dönem karı açıklamıştı.

Borsa İstanbul:

    Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ALYAG.E payı 16/08/2018 tarihinden (seans başından) itibaren 29/08/2018 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

SPK Bülteni:

    Son dönemde, döviz piyasasında makul bir ekonomik veya finansal gerekçe ile açıklanamayan gelişmeler nedeniyle bir tarafını TL’nin oluşturduğu paritelerde ciddi fiyat hareketleri meydana gelmiştir.Fiyatların zaman zaman aşağı ve yukarı yönlü aşırı dalgalanması nedeniyle döviz piyasasında sağlıklı bir fiyatlama oluşmadığından, foreks piyasasında bazı durumlarda fiyat/spreadlerin piyasa koşullarına uygun olduğunu belirleme imkanı bulunmamaktadır. Bu kapsamda, ülkemizde piyasaların kapalı olacağı Kurban Bayramı tatili sonrasında foreks piyasasındaişlemler başladığında ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesini teminen, mevcut açık pozisyonu olan müşterileri etkilemeyecek ve hedge işlemlerini aynı kaldıraç oranından yapabilmelerine imkan tanıyacak şekilde; 16.08.2018 tarihi öncesindeki pozisyonlar ve bu pozisyonların hedge edilmesi amacıyla yapılacak işlemler hariç olmak üzere, bir tarafını TL’nin oluşturduğu paritelerde yeni açılacak pozisyonlara ilişkin işlemlerde kaldıraç oranlarının 03.09.2018 tarihine kadar 1:1 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Yukarı