Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  CIMSA – Çimsa Mersin fabrikasındaki CAC kapasitesini iki katına çıkardı. Mersin fabrikasında devreye alınan yeni kalsiyum alüminat çimento üretim tesisi ile Çimsa'nın CAC klinkeri üretim kapasitesi yıllık 65 bin tondan 131 bin tona yükseldi. Çimsa yeni üretim kapasitesi ile küresel CAC pazarında en büyük 3. üretici oldu.
  AGESA – Agesa Hayat ve Emeklilik’in Ocak ayı prim üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre %99 artışla 994 milyon TL’ye yükseldi.
  AHGAZ & ENERY – Şirketlerin dolaylı ve doğrudan bağlı ortaklığı olan Enerya Kapadokya’nın doğal gaz dağıtım lisans kapsamının genişletilmesine ilişkin olarak EPDK’ya başvuru yapıldığı bildirildi.
  ANHYT – Anadolu Hayat Emeklilik’in Ocak ayı prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %40 artışla 680 milyon TL’ye yükseldi.
  ANSGR – Anadolu Sigorta’nın Ocak ayı prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %83,4 artışla 5,84 milyar TL’ye yükseldi.
  ODAS – Odaş Elektrik, %80 oranında bağlı ortaklığı olan Ena Elektrik’teki paylarının tamamını 4,48 milyon TL bedelle sattığını bildirdi.
  ORGE – Orge Elektrik, Dudullu Bostancı metro projesinde 810 bin Euro + KDV tutarında yeni iş alındığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının yaklaşık %3’üne karşılık gelmekte.
  RAYSG – Ray Sigorta’nın Ocak ayı prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %166 artışla 2,35 milyar TL’ye yükseldi.
  SNICA – Sanica Isı, Romanya’da yerleşik bir müşterisi ile 650 bin Euro tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının %1,7’sine karşılık gelmekte.
  MSCI Değişiklikleri – MSCI 29 Şubat itibariyle geçerli olacak değişiklikleri açıkladı. Buna göre MSCI Global Small Cap Endeksine 9 şirket eklendi ve 1 şirket çıkarıldı. Eklenen şirketler AGROT, GUBRF, HEKTS, KTLEV, KCAER, KOZAL OYAKC, REEDR ve TABGD olacak ve MAGEN çıkarılacak. MSCI Türkiye endeksine ise CCOLA eklendi ve HEKTS, KOZAL çıkarıldı.

  Pay Alım Satım Haberleri –

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  FONET & KLGYO – VBTS kapsamında FONET ve KLGYO payları 16/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –
  AKSA – Aksa Akrilik, 3 Nisan’da pay başına brüt 5,0 TL temettü ödeme kararı aldı. Temettü verimi %5,1
  KTLEV – Katılımevim, 26 Mart’ta pay başına brüt 1,64 TL temettü ödeme kararı aldı. Temettü verimi %1,7

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – MMCAS

  KAP Haberleri

Yukarı