Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  AGESA – Agesa Hayat ve Emeklilik, Hasar Fazlası Reasürans Sözleşmelerine istinaden var olan deprem korumasının, depremler sonucunda oluşacak tazminatları karşılayacağını ve ilgili tazminatların 2023 yılı mali tablolarında önemli seviyede bir etki oluşturmayacağını öngördüklerini bildirdi.
  AKGRT – Aksigorta, Hasar Fazlası Reasürans Sözleşmelerine istinaden var olan deprem koruması ile bilançoda bulunan deprem, sel gibi katastrofik riskleri karşılamak üzere oluşturulan Dengeleme Karşılığı Fonu'nun depremde gerçekleşen hasarları karşılayacağını ve ilgili hasarların 2023 yılında bilanço üzerinde olumsuz bir etki yaratmayacağını bildirdi.
  ANHYT – Anadolu Hayat Emeklilik’in Ocak ayı prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %220 artışla 484 milyon TL’ye yükseldi.
  ASTOR – Astor Enerji, farklı ülke ve müşterilerine gönderilmek üzere toplamda 148 milyon TL tutarında iş aldığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %3,2’sine karşılık gelmekte.
  ECILC – EİS Eczacıbaşı İlaç, Sarıyer Ayazağa Mahallesinde yer alan taşınmazlarında hasılat paylaşımı esasına dayalı bir gayrimenkul projesi geliştirilmesi amacıyla Artaş İnşaat ile görüşmelere başlandığını bildirdi.
  ENJSA – Enerjisa Enerji, faaliyetlerinin bulunduğu beş şehrin dördünde faaliyetlerin normale döndüğünü belirtti. Şirket ayrıca 2023 iş planındaki iş sonuçlarında bir değişiklik öngörülmediğini bildirdi.
  GLYHO – Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı olan Global Ports’un Ocak ayında limanlarına gelen gemi sayısının geçen yılın Ocak ayı rakamının %64 üzerinde gerçekleştiği ve yolcu sayısındaki artışın ise %279 oranında gerçekleştiği bildirildi. Kanarya Adaları’nın Ekim ayında dahil olmasıyla artışın yüksek olduğunu görmekteyiz.
  MAVI – Mavi Giyim, deprem nedeniyle 24 mağazası ve 8 bayi-korner olmak üzere 32 satış noktasının kapatıldığını bildirdi. Şirket önümüzdeki dönemde 17 mağaza ve 6 satış noktasının en az iki ay süre ile kapalı kalmasını bekliyor. Bu mağaza ve satış noktalarındaki satışlar, şirketin toplam satış gelirinin yaklaşık %4,3’ünü oluşturmakta.
  MGROS – Migros, depremin etkilediği 10 ilde yer alan 228 mağazasının 66’sının kullanılamaz durumda olduğunu bildirdi. Şirketin Ocak ayı sonu rakamlarına göre 2927 mağazası yer almaktaydı.
  ONCSM – Oncosem Onkolojik Sistemler, Özel Batı Hastanesi ile 36 ay vadeli 4,2 milyon TL tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/6A hasılatının %6’sına karşılık gelmekte.
  SKTAS – Söktaş sermayesinin 153,8 milyon TL’den %44 oranında bedelli olarak 68,2 milyon TL artışla 222 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  TAVHL – Tav Havalimanları’nın Ocak ayı yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %61 artışla 4,8 milyona yükseldi. Rakam 2019 Ocak ayının da %5 üzerinde. Dış hatlarda geçen yılın aynı dönemine göre %93 ve iç hatlarda %38’lik artış hesaplanmakta.
  YEOTK – Yeo Teknoloji, TÜPRAŞ ile 12,02 milyon Dolar + KDV ve 6 milyon TL + KDV tutarında TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisinde Kurulacak olan GES için imzaladığı sözleşmeye ek olarak 15,8 milyon Dolar + KDV ve 8 milyon TL + KDV tutarında ek iş alındığını bildirdi. Yeni işin büyüklüğü şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %48’ine karşılık gelmekte.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  AHGAZ – Ahlatcı Doğalgaz, bedelsiz sermaye artırımı süreci sonrasında pay geri alım programı başlatılması için çalışmalar yapılacağını bildirdi.
  ARDYZ – ARD Grup, azami 10 milyon adet pay ve 75 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.
  AVOD – AVOD Kurutulmuş Gıda, azami 20 milyon adet pay ve 65 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.
  BMSCH – BMS Çelik, azami 700 bin adet pay ve 10 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.
  BMSTL – BMS Birleşik Metal, azami 525 bin adet pay ve 20 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.
  DURDO – Duran Doğan Basım ve Ambalaj, azami 1 milyon adet pay ve 40 milyon TL fon olmak üzere pay geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Yukarı