Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  GEREL – Şirket ile Gürcistan’da yerleşik FulcrumLLC arasında 20 milyon Dolar tutarında sipariş için mutabakat anlaşması imzalandı.
  GESAN – 1) Girişim Elektrik, Göktekin Enerji ile Yakaağzı Rüzgar Enerjisi Santrali projesine ait 154kV Yakaağzı RES TM ve İpektepe RES TM arası Enerji Nakil Hattı tesisi kapsamı için sözleşme imzaladı. Sözleşme toplam bedeli vergiler hariç 2.6 milyon Dolar + 5 milyon TL olarak belirlendi. 2) Şirket ile Irak merkezli bayi arasında trafo merkezi tedarikine ilişkin 0.7 milyon Dolar tutarında sözleşme imzalandığı bildirildi.
  RAYSG – Şirketin Ocak - Eylül dönemi prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %35.5 artışla 1.49 milyar TL’ye yükseldi.
  Konut Piyasası – TÜİK verisine göre, konut satışları Eylül ayında yıllık %8 ve aylık %4 artışla 147 bin üniteye yükseldi. İpotekli satışlar yıllık %16 daralmayla 30 bin üniteye gerilerken, diğer satışlar yıllık %16 artışla 117 bin üniteye yükseldi. Detayına bakacak olursak, ilk el satışlar yıllık %6 artışla (aylık +%3) 44 bin üniteye yükselirken, ikinci el satışlar yıllık bazda %8 artışla 103 bin üniteye yükseldi (aylık +%4). Yabancılara yapılan satışlar ise Eylül’de yıllık %26 artışla 6,6 bin üniteye yükseldi (aylık +%13) ve bu satışlar toplam satışların %4,5’ine tekabül etmektedir. Geçen senenin yüksek baz etkisinin ortadan kalkmasıyla konut satışlarında yıllık bazda büyüme trendi gözlemliyoruz. Enflasyonist dönemde gayrimenkul yatırımlarının cazibesini koruduğunu düşünüyor ve gelecek aylarda da sektördeki güçlü talebin devam edeceğini öngörüyoruz.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  INFO – Pay geri alım programı çerçevesinde 4.12 – 4.13 TL fiyat aralığından 0.13 milyon adet pay alımı yapıldı.
  KZBGY – Sinpaş Yapı Endüstri tarafından 4 milyon adet pay satışı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %0’a geriledi.
  OZGYO – Pay geri alım programı çerçevesinde 1.49 TL fiyattan 0.71 milyon adet pay alımı yapıldı.
  SNGYO – Sinpaş Yapı Endüstri tarafından 4 milyon adet pay satışı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %82.29’a geriledi

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  HEDEF – Şirket paylarında 1.96 TL fiyattan halka arz bugün ve yarın gerçekleşecek.
  ANGEN – Şirket paylarında halka arz 21.00 - 22.50 TL fiyat aralığından bugün ve yarın gerçekleşecek.
  GLCVY – Şirket paylarında 13.65 TL fiyattan halka arz bugün ve yarın gerçekleşecek.
  PRKAB – Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, PRKAB payında 14/10/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" önleyici tedbiri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 12/11/2021'dir. SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – DGKLB


Yukarı