Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  AYDEM – 1) Şirket EPDK’nın Uşak RES projesi için, söz konusu tesisin birden çok kaynaklı üretim tesisine dönüşmesi adına onay alındığını ve 82.15 MWm gücünde GES kurulumuna onay verildiği bildirildi. Tesisin tamamının bu yıl devreye alınması için çalışmalar devam ediyor. 2) Şirket Yalova RES projesi için verilen lisansın birden çok kaynaklı üretim tesisine dönüşmesi adına onay alındığını ve 18.88 MWm gücünde GES kurulumuna onay verildiğini bildirdi.
  GEDZA – Şirket ile SISE arasında yürütülen tedarik anlaşmasında sözleşme imzalandığı bildirildi. Söz konusu sözleşme neticesinde şirketin 2022 yılı cirosunun %30 olumlu etkilenmesi bekleniyor.
  MANAS – Şirket İGDAŞ tarafından açılan ihalede 16 kalemde en iyi teklifi verdiğini bildirdi. Söz konusu teklifler için toplam tutar 29.2 milyon TL + KDV şeklinde.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ARCLK – Pay geri alım programı çerçevesinde 50.70 – 51.00 TL fiyat aralığından 0.12 milyon adet pay alımı yapılırken, alınan payların şirket sermayesine oranı %5.44’e yükseldi.
  HDFGS – Pay geri alım programı çerçevesinde 2.53 TL fiyattan 0.1 milyon adet pay alımı yapıldı.
  SAHOL – Pay geri alımı programı çerçevesinde 14.46 – 14.85 TL fiyat aralığından 1.15 milyon adet pay alımı yapılırken, alınan payların şirket sermayesine oranı %0.49’a yükseldi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Yukarı Adım Kuralı Açıklaması – Borsa tarafından açığa satışa konu olan BİST50 endeksi paylarında açığa satışta bir gün süre ile yukarı adım (up-tick) kuralı getirildi. Açığa satış en son gerçekleşen işlem fiyatından daha yüksek bir fiyattan gerçekleşecek.
  ELIT & IHEVA & LIDFA – VBTS kapsamında ELITE, IHEVA ve LIDFA payları 10/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  UZERB – VBTS kapsamında UZERB payları 10/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – USAK


Yukarı