Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  TKFEN – Şirketin bağlı ortaklıklarından Tekfen Ventures L.P.'nin Finansal Yatırımlar hesabı altında takip edilen portföy yatırımlarının gerçeğe uygun değer hesaplaması sonucunda oluşan değer artışının 2021 yılı 6 Aylık ara dönem net karı üzerinde, yapılacak sınırlı denetim öncesi hesaplanan ve kamuya açıklanan yıllık beklentilerimiz içerisinde olmayan yaklaşık 150 Milyon TL ilave etkisinin olacağı beklenmektedir.
  AKBNK – Şirket, teknik problemleri nedeniyle oluşan sorunların giderildiğini bildirdi.
  ALBRK – Şirket daha önce Genel Kurul’da onaylanan pay geri alım programı için Yönetim Kurulu tarafından banka yönetiminin yetkilendirildiğini bildirdi.
  DIRIT – Şirket Borsa’dan gelen finansal durumun iyileştirilmesi ve üretim faaliyetlerinin başlatılmasına ilişkin uyarısı ardından olağan Genel Kurul Toplantısı yapılmasına ve sonrasında tespit ve yol haritası belirlenmesine karar verildiğini bildirdi.
  GUBRF – Şirket sermayesinin %40’ına sahip olduğu (%60’ı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'ne ait olan) Tarkim Bitki Koruma A.Ş.'nin halka arzına ilişkin SPK’ya başvuru yapıldığı bildirildi.
  KNFRT – Şirket sermayesinin 33 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 99 milyon TL artışla 132 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  KOZAL – Şirket daha önce Nisan ayında sondaj faaliyetlerine ilişkin açıklama yapmıştı. Ocak – Haziran dönemindeki sondaj miktarı 142,157 metre olarak gerçekleşti ve bu da yıllık bazda %619 oranında artış anlamına geliyor.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  SASA – Dinarsu İmalat tarafından 28.18 – 28.80 TL fiyat aralığından 1.85 milyon adet pay alımı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %7.8’e yükseldi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Şirket sermayesinin 250 milyon TL’den 50 milyon TL halka arz yolu ile artırılması ve 12.5 milyon adet mevcut pay satışı, gerekli görülmesi durumunda 6.25 milyon adet de ek pay satışı şeklinde halka arzına onay verildi. Halka arz fiyatı 10.75 TL olarak açıklandı.
  FADE – Şirket sermayesinin 70.50 milyon TL’den %19 oranında bedelsiz olarak 13.4 milyon TL artışla 83.9 milyon TL’ye yükseltilmesine ilişkin yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  KARYE – Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.'nin 15 milyon adet payı 8.00 TL fiyattan 9-12 Temmuz’da halka arz edilecek.
  MANAS – Manas Enerji Yönetimi San. Tic. A.Ş.’nin 7.8 milyon adet payı 9.90 TL fiyattan 13-14 Temmuzda halka arz edilecek. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – CASA


Yukarı