Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  TCELL – Şirketin %51 hissesinin sahibi Turkcell Holding, sahip olduğu 1.122 milyon hissenin 545,6 milyonunu borsada işlem görebilir hale getirmek için MKK’ya başvurdu. Bu hisselerin toplam TCELL sermayesi içindeki payı %24,8. Hatırlanacağı üzere, Türkiye Varlık Fonu (TVF) daha önce Telia ve Çukurova Holding’in sahibi olduğu Turkcell hisselerinin TVF ve LetterOne tarafından satın alınacağını ve bu iki ortağın sırasıyla %26,2 ve %24,8 paya sahip olacağını açıklamıştı. TVF, ayrıcalık hisseleriyle TCELL’in yönetim kontrolünü elinde bulunduracak. Hisselerin kaydettirilmesi TCELL hisse devri sürecinin bir parçası ve bu hisselere hisse devrinden sonra Rus ortak LetterOne sahip olacak. LetterOne, 4Ç20’de tamamlanması beklenen hisse devrinin ardından bir yıl içinde TCELL’in %5’ine kadar olan hisselerini piyasada satabilir. Geri kalan paylar için ise bir yıllık satmama taahhüdü bulunacak. Haber şu an için nötr olsa da hisse devrinin ardından LetterOne’ın hisse satma ihtimali, TCELL hisseleri üzerinde orta vadede bir baskı yaratabilir
  ANELE – Şirket bağlı ortaklığı ANEL MEP, Cresent Hotel’e ait işlerin yapımı için 27.75 milyon Dolar tutarında iş aldı.
  KLGYO – Şirket sermayesinin 124 milyon TL’den %400 oranında bedelli olarak 496 milyon TL artışla 620 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  VESTL – Zorlu Holding tarafından 17.20 TL fiyattan 5 milyon adet pay satışı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %70.14’e geriledi.
  ENKAI – Pay geri alım programı çerçevesinde 6.54 – 6.60 TL fiyat aralığından 0.44 milyon adet pay alımı yapıldı.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları – Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle PKENT payında 07/09/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Tek Fiyat İşlem Yöntemi", "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması", "Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması" ve "Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması" şeklindeki önleyici tedbirler uygulanacaktır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – GLRYH

Yukarı