Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ANSGR – Anadolu Sigorta’nın 4Ç23 finansal sonuçlarını bugün piyasaların kapanmasının ardından açıklaması bekleniyor. 4Ç23'te Anadolu Sigorta’nın 2,1 milyar TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Şirket’in 2023 yılını yıllık %470 büyüme ile 7,5 milyar TL net kar ile kapatmasını bekliyoruz
  VAKBN – Vakıfbank'ın 4Ç23 finansal sonuçlarını bugün piyasaların kapanmasının ardından açıklaması bekleniyor. 4Ç23'te bankanın 13,4milyar TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Piyasanın genel beklentisi 10,2 milyar TL net kar olması yönünde. Bankanın 2023 yılını yıllık %19 büyüme ile 28,5 milyar TL net kar ile kapatmasını bekliyoruz.
  MGROS – Migros Ocak ayında 17 yeni mağaza (3 Migros, 11 Migros Jet ve 3 Mion kozmetik mağazası) açtığını açıkladı. Son rakamla birlikte toplam mağaza sayısı 3.368'e ulaştı. Ocak 2024'teki mağaza açılışları 5 yıllık ortalamanın üzerinde gerçekleşmiş ancak bir önceki yıl kaydedilen sayının altında kalmıştır. Nötr
  AEFES – Bilindiği üzere Şirket, Tek-Gıda İş Sendikası'nın 29 Ocak 2024 tarihinde grev kararı aldığı ve bu kararın görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı takdirde 26 Şubat 2024 tarihinde uygulanacağını duyurduğuna ilişkin bilgi paylaşmıştı. Tek- Gıda İş sendikasının kararına karşın Yönetim Kurulu 5 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirdiği toplantısında lokavt kararı aldı. Lokavt, greve çıkan işçileri işverenin topluca işten uzaklaştırmasıdır. Lokavt işçilerin işten çıkarılması değil, işveren tarafından çalıştırılmamasıdır. Lokavt süresince işçilerin iş sözleşmeleri askıda kalır.
  CWENE – CW Enerji, yurtiçinde bir müşterisi ile yaklaşık 2 milyon Dolar tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının yaklaşık %1’ine karşılık gelmekte.
  DESA – DESA Deri, 1 milyon TL sermayeli Celentano Artisans Tekstil şirketinin kurulmasına karar verdi.
  FONET – Fonet Bilgi Teknolojileri, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan ihalede yaklaşık 56 milyon TL ile ikinci en uygun teklifi verdiği ihaleyi kazandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının %37,6’sına karşılık gelmekte.
  GLCVY – Gelecek Varlık Yönetimi, Halkbank tarafından açılan tahsili gecikmiş alacak satışında 135 milyon TL ana para büyüklüğünde portföy aldığını bildirdi.
  BVSAN – Bülbüloğlu Vinç, %85 bağlı ortaklığı olan Bülbüloğlu Çelik End aracılığı ile 373,5 bin Dolar tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Toplam tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının %1,1’ine karşılık gelmekte.
  KARYE & GLRYH – Güler Yatırım Holding, ana şirket ve bağlı ortaklıkları aracılığı ile Koray Holding’deki KARYE paylarının satın alımı için görüşmelere başlandığı, görüşme neticesinde yaklaşık 31,2 milyon adet payın 36,86 TL fiyattan satın alındığını bildirdi. Söz konusu alışa ilişkin olarak pay alım tekli fiyatı 27,4264 TL olarak hesaplanıyor (Dünkü kapanış fiyatının %34,6 altında). Satışa ilişkin Rekabet Kurulu’na başvuru yapılacak.
  VESTL – Vestel Elektronik, bağlı ortaklıklarına ilişkin olarak çıkan haberlere yönelik yaptığı açıklamada Vestel’in yurt dışı iştiraklerinin davacı tarafta olduğu davada 2,06 milyar Euro tutarındaki tazminat davasında, davanın kısmen kabulü ve kısmen reddine karar verildiği bildirildi. Davada iki davalının şirkete 684,4 milyon Euro tutarında tazminat ödenmesine karar verildiği belirtildi. Karar ve kararda belirtilen tutarlar henüz kesinleşmedi ve dava taraflarının itirazları olabilir. Kısmen reddedilen hususlara ilişkin olarak da şirket itiraz edeceğini de bildirdi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  AHGAZ – Ahlatcı Doğalgaz, pay geri alım programı çerçevesinde 13,20 TL fiyattan 379 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,25’e yükseldiğini bildirdi.
  FORMT – Formet Metal, pay geri alım programı çerçevesinde 3,13 TL fiyattan 45 bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.
  GEDIK – Gedik Yatırım, pay geri alım programı çerçevesinde 14,18 TL fiyattan 67 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,03’e yükseldiğini bildirdi.
  IZMDC – İzdemir Enerji tarafından pay geri alım programı çerçevesinde 6,37 TL fiyattan 200 bin adet IZMDC payı alındığı ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,21’e yükseldiği bildirdi. 6 Şubat 2024 KAP Haberleri
  MPARK – MLP Sağlık, pay geri alım programı çerçevesinde 159,08 TL fiyattan 90 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %9,0’a yükseldiğini bildirdi.
  YYLGD – Yayla Gıda, pay geri alım programı çerçevesinde 15,83 TL fiyattan 108 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,7’ye yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları – VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı