05.12.2016 Şirket Haberleri

KAP Haberleri

 • AKGUV: İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı'nın açmış olduğu İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası ile Müştemilatlarının 01.01.2017- 31.12.2017 tarihleri arasında özel güvenlik hizmet alım işinin "939.525 TL + KDV" bedelli olarak şirket uhdesinde kaldığı açıklanmıştır.
 • AKSGY: Şirket’in SAF GYO ile birleşme işlemine ilişkin olarak imtiyazlı pay sahipleri Genel Kurul’unu 28 Aralık’ta toplama kararı almıştır. Akiş Mudanya Adi Ortaklığı'nca İstanbul-Beykoz’da geliştirilmesi planlanan yatırımlar kapsamında 1853 ada 20 parselde 398,66 m2 ve 1854 ada 29 parselde 700,11 m2 arsada, arsa sahipleri ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmıştır.
 • BALAT: Şirket’in, İzmir-Kemalpaşa’daki fabrika binası 7.5 mn TL bedelle Bahtiyar Av Malz. Paz. İnş. Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye şirketin finansman sıkıntısını düzeltmek amaçlı satılmıştır.Üretim faaliyetleri devam edecektir. Satış nedeni ile şirketin kirada kalma süresi 2 yıl olarak planlanmıştır. Şirketin bağlı ortaklığı Berka Balata San.ve Tic.A.Ş ‘nin Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde mevcut fabrika binası inşaatıın tamamlanmasından sonra şirket üretim faaliyetlerine Turgutlu'da devam edecektir.
 • BIMAS: 1 Aralık 2016 tarihinde 46,94 47,08 TL fiyat aralığından 110.000 adet alış işlemi gerçekleştirilmiştir. İşlemin toplam tutarı 5.168.200 TL'dir. Ayrıca Şirket aynı kapsamda 2 Aralık 2016 tarihinde 46,74 - 46,82 TL fiyat aralığından 50.000 adet alış işlemini 2.339.000 TL bedelle gerçekleştirmiştir.
 • EKGYO: Şirket projelerinden "Niğde Emlak Konutları, Konut Ve Ticaret İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenleme İşi" nin Yer Teslimi, Yüklenici "Pekintaş Yapı San. Ve Tic. Ltd. Şti." ne yapılmıştır.
 • ENKAI: 4,82-4,89 TL fiyattan 300 bin adet alış işlemi Tara Holding A.Ş tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • ETILR: Şirketimizin A Grubu ortağı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San ve Tic A.Ş. aldığı karar ile Şirket sermayesine, tahsisli olmak üzere 6.500.000 TL karşılığı (B) grubu pay verilmesi karşılığında iştiraki talep etmiştir.
 • GARAN: Banka Türk Lirası cinsinden, 20 mlr TL tutara kadar, farklı tür ve vadelerde, bir veya birden fazla defada ve yurtiçinde halka arz yöntemi ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere sabit veya değişken faizli bono, tahvil ve/veya kredi riskine dayalı ve diğer yapılandırılmış borçlanma aracı dahil her türlü borçlanma aracını vadesinin 5 yılı aşmayacak şekilde belirlenecek şekilde ihracı için Genel Müdürlüğe yetki vermiştir. Ayrıca Banka daha önce ödemiş olduğu ve geri iadesini istediği Gümrük ve Ticaret Bakanlığının verdiği idari para cezasına ilişkin açılan davanın ilk mahkemece reddine karar verilmiştir. İlk derece mahkemesinin kararı hakkında istinaf yoluna başvurulacaktır.
 • ICBCT: Banka’nın %104,7619 oranında bedelli sermaye artırımı için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından izin verilmiştir.
 • ISCTR: Banka, yurt dışı havale akımlarına dayalı Avrupa Yatırım Bankası'ndan 158,8 milyon ABD Doları tutarında seküritizasyon kredisi almıştır. Kaynağın 47,6 milyon ABD Doları tutarındaki bölümü 10 yıl, 111,2 milyon ABD Doları tutarındaki bölümü ise 13 yıl nihai vadelidir.
 • IZOCM: Şirket’in 11:00 sularında İzocam Gebkim/Dilovası Fabrikasının inşaatı devam eden yeni mamul ambar binasında oluşan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile aynı gün saat 13:00 itibariyle kontrol altına alınıp, tamamıyla söndürülmüş olup herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmamıştır. Fabrikanın diğer bölümleri devrededir. Hasar tespit çalışmaları halen devam etmekte olup üretimde bir aksama olmayacaktır.
 • PETKM: Şirket bağlı ortaklığı Petlim Limancılık Ticaret A.Ş. ‘nin 1.5 milyon TEU kapasiteli konteyner terminalinin 800.000 TEU'luk ilk fazı tamamlanmış ve faaliyete başlaması konusunda liman işletmecisi firma APM Terminalleri Liman İşletmeciliği A.Ş ile anlaşmaya varılmıştır. Liman bu hafta operasyonlarına başlayacaktır.
 • PRKAB: Şirket’in Yunanistan'da mukim Hellenic Telecommunications Organization S.A (OTE Group) tarafından üstlenilen "Copper Telecommunications Cables & Power & Signaling Cables" projesi ile ilgili olarak düzenlenen ihaleye verdiği teklife ilişkin olarak, idarenin ihalenin sonucunu katılımcılara bildirme gibi süregelen bir uygulamasının olmaması, ihaleye girmek için verilen teminat mektubunun süresinin dolmuş olması ve idarenin yenileme istememiş olması nedeniyle, ihalenin sonuçlandığı ancak sonucun olumlu olmadığı Şirket tarafından düşünülmektedir.
 • TCELL: Şirket, 1 Aralık 2016 tarihinde, toplam 200.000 adet alım işlemi yapılmış olup, işlemler 8,92 – 8,95 TL fiyat aralığından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 1.787.400 TL'dir. Ayrıca Şirket Genel Müdürü Muhterem Kaan Terzioğlu 8,90 TL fiyattan 11.200 lot; Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ise 8,93 TL fiyattan 22 bin lot alış işlemi ile ilk kez pay sahibi olmuştur.
 • TTRAK: Şirket, 1 yıllık dönem içerisinde yurtiçinde nitelikli yatırımcılara halka arz edilmeksizin satış ve/veya tahsisli satış yöntemleri ile satılmak üzere, bir veya birden fazla ihraç yoluyla çeşitli tertip ve vadelerde 200 milyon TL tutara kadar tahvil, bono veya benzer nitelikte borçlanma aracı ihracı konusunda SPK’ya başvuruda bulunmuştur.
 • VAKBN: Banka, 119 gün vadeli 200.000.000 TL nominal değerli bonoların ihraç ve halka arz edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir. Toplam halka arz miktarı olan 200 mn TL nominalden fazla talep gelmesi durumunda halka arz miktarı 300 mn TL nominal değere kadar artırılabilecektir. Ayrıca Banka 650 mn TL nominal değerli bonoların nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihracı kapsamında gerekli başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.
 • VERUS: Investco Holding A.Ş 5 mn lot Şirket hissesini Borsada işlem gören tipe dönüştürmek üzere MKK’ya başvuruda bulunmuştur.
Yukarı