Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ECILC – Şirketin bağlı ortaklığı EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın Vicineum markalı ilacın Türkiye ve KKTC’de satışı için Sesen Bio ile lisans dağıtım anlaşması imzalayacağı bildirildi. Anlaşma gereği Sesen Bio’ya 1.5 milyon Dolar ön ödeme ve satış üzerinden %30 telif ödenecek.
  GUBRF – Şirket Kocaeli’nde Yarımca Tesisleri’nde 110,000 ton kapasiteli depolama ve torbalama tesis yapılmasına karar verirken, yapımın 2 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Tesisteki toplam kapasitenin 160,000 ton olması planlanıyor.
  RTALB – Devlet Malzeme Ofisi tarafından 1.5 milyon adet SARS-Cov-2 tanı kiti siparişi verildiği bildirildi.
  SAYAS – Şirket, bazı ürünlerin tedarikini yaptığı ilişkili tarafı Ateş Çelik ile ilgili olarak yılın ilk yarısında 4.4 milyon Euro tutarında ürün tedarik ettiği, yılın ikinci yarısında da 4.9 milyon Euro daha ürün tedariki planlandığı bildirildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ARDYZ – ARD Grup Holding tarafından 51.50 TL fiyattan 1.22 milyon adet pay satışı yapılırken, şirket sermayesindeki payı %25.13’e geriledi.
  CRFSA – Şirket ana ortakları arasında yer alan SAHOL ve CNBV tarafından şirketin 7.66 milyon adet payının satışına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Söz konusu satışın geliri şirketin sermaye artırımına katılım için kullanılacak. Ayrıca satış sonrası şirketin halka açıklık oranının da %10’un üzerine çıkması bekleniyor.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  GENIL – Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 68.75 milyon adet payında halka arz tamamlanırken, şirket payları bugün itibariyle 10.75 TL fiyattan Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – BALAT, KUYAS


Yukarı