Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  CELHA – Çelik Halat ve Tel Sanayi, kapasite artırım kararı çerçevesinde 1. Kademe Tel çekme makinelerinin komple yenilenmesi, yeni ilave 2. Kademe tel çekme makinesi ve tel aktarma makineleri alınması, Patent Galvaniz Hattı modernizasyonu yatırımları için yurt içi ve yurt dışı üretici firmalarla görüşmeler yapıldığını ve tedarik için sözleşme imzalandığını bildirdi.
  DOHOL – Doğan Şirketler Grubu Holding, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.’deki %50’lik payın satışına ilişkin yaptığı görüşmeler neticesinde PJSC Tatnef’te 160 milyon Dolar bedelle satış sözleşmesi imzalandığını bildirdi.
  KMPUR – Kimteks Poliüretan, Rigid sektörüne yönelik aldığı siparişlere ek olarak yılın ikinci çeyreği için 375 milyon TL tutarında yeni sipariş alındığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının yaklaşık %7,7’sine karşılık gelmekte.
  SMRTG – Smart Güneş Enerji’nin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Ekipmanları Pazarlama’nın 24,7 milyon TL tutarında iş aldığı bildirildi. Tutar, şirketin 2022 yılı hasılatının %1,1’ine karşılık gelmekte.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ALARK – Alarko Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 66,96 TL fiyattan 152 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,08’e yükseldiğini bildirdi.
  SAHOL – Sabancı Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 38,74 TL fiyattan 250 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %2,49’a yükseldiğini bildirdi.
  UNLU – Ünlü Yatırım Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 8,82 TL fiyattan 100 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,58’e yükseldiğini bildirdi.
  PSGYO – Pasifik GYO, pay geri alım programı çerçevesinde 6,16 TL fiyattan 300 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,73’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  COSMO – Cosmos Yatırım Holding payları, 6 Nisan’dan itibaren Yakın İzleme Pazarı’ndan Alt Pazar’a geçiş yapacak.
  MARKA – VBTS kapsamında MARKA payları 05/04/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/05/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Haberleri –
  BEYAZ – Beyaz Filo bugün pay başına brüt 0,31 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 19,19 TL. Temettü verimi %1,6
  KARTN – Kartonsan bugün pay başına brüt 1,84 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 71,36 TL. Temettü verimi %2,5
  POLHO – Polisan Holding bugün pay başına brüt 0,4 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 11,30 TL. Temettü verimi %3,4
  GOLTS – Göltaş Çimento, pay başına brüt 3,5 TL temettü ödeme kararı aldı. Temettü verimi %2,6.

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – DZGYO, ESCAR, LINK, MANAS, PARSN, SAFKR


Yukarı