Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  BRKSN – Berkosan Yalıtım sermayesi 9 Ocak’ta 15,6 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 15,6 milyon TL artışla 31,2 milyon TL’ye yükseltilecek.
  PNLSN – Panelsan Çatı, bir müşterisi ile 3,15 milyon Dolar tutarında üç adet sözleşme imzaladığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %7’sine karşılık gelmekte.
  SAYAS – Say Yenilenebilir Enerji, ilişkili taraf olduğu Ateş Wind Power ile yapılacak sözleşmelere dair 2023 yılında yaklaşık 3 milyon Euro hasılat elde etmeyi planladığını belirtti. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %13’üne karşılık gelmekte.
  Konut Sektörü – Dün yeni açıklanan (Yeni Evim Konut Projesi) kampanyaya göre, müteahhitlerle anlaşma yapan bankalar
  aylık %0,65’ten başlayan faizlerle kredi imkanı (İstanbul – 5 milyon TL’ye kadar, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla – 3 milyon TL’ye kadar, diğer şehirlerde 2 milyon TL’ye kadar) sağlayacak. Kampanya sıfır konut satışlarında ve ilk defa ev alacaklar için olacak. Kampanyanın konut satışlarını destekleyebileceği ve dolayısıyla EKGYO, TRGYO, ISGYO, OZKGY ve AKSGY’yi hafif pozitif etkileyebileceğini düşünüyoruz. Diğer taraftan, düşük faiz oranlarının bankacılık sektörü marjını baskılayacağını ve uzun vadeli kredilerin de vade uyumsuzluğunu artırarak bankacılık sektörünü hafif negatif etkileyebileceği görüşündeyiz.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  KONTR – Kontrolmatik, pay geri alım programı çerçevesinde 152 TL fiyattan 102 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1,83’e yükseldiğini bildirdi.
  SAHOL – Sabancı Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 44,72 TL fiyattan 228 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %1’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  TNZTP – Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. payları 5-6 Ocak’ta 10,21 TL fiyattan halka arz edilecek.
  BEYAZ & CELHA & KONYA & LIDFA & MARTI & ULUSE – VBTS kapsamında BEYAZ, CELHA, KONYA, LIDFA, MARTI, ULUSE payları 05/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  HURGZ & SMRTG – VBTS kapsamında HURGZ, SMRTG paylarında 05/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.
  ATLAS – VBTS kapsamında ATLAS payları 05/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı