Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  HALKB – VOA Türkçe haberine göre, ABD’de savcılığı Halkbank'ın 17 Ocak’taki temyiz başvurusu duruşmasından önce bankanın avukatlarının sunduğu altı dilekçeye yanıt verdi. Özet olarak, Halkbank’ın temyiz talebinin kabul edilmesinin şimdiye kadar ABD’nin İran’a karşı verdiği mücadeleyi küresel ölçekte sekteye uğratabileceğini savunuluyor. Haber Linki: https://www.voaturkce.com/a/halkbankin-lehine-bir-karar-iranla-mucadelemizi-etkiler/6903068.html
  CEMTS – Çemtaş Çelik, planlı bakım nedeniyle üretimine 4-9 Ocak tarihlerinde ara verileceğini bildirdi.
  ERCB – Erciyas Çelik Boru, BOTAŞ tarafından açılan Batı Karadeniz Faz 3 DGBH Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi ihalesine %49,9 oranında payı bulunan iş ortaklığı ile birlikte katıldığını bildirdi.
  GESAN – Girişim Elektrik ile Ayedaş arasında 2,1 milyon Dolar tutarında iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %1,6’sına karşılık gelmekte.
  KATMR – Katmerciler Araç Üstü Ekipman ile bir savunma sanayi kuruluşu arasında 4,15 milyon Dolar tutarında sözleşme imzalandığı bildirildi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %3’üne karşılık gelmekte.
  ORGE – Orge Enerji yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile 540 bin Dolar tutarında iş sözleşmesi imzaladığını bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %2’sine karşılık gelmekte.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ALARK – Alarko Holding pay geri alım programı çerçevesinde 79,98 TL fiyattan 295 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,67’ye yükseldiğini bildirdi.
  ISCTR – Türkiye İş Bankası, borsada işlem gören bağı ortaklıklarının hisselerinin piyasadan satın alınmasına karar verildiğini bildirdi. ANHYT, ISFIN, ISGYO, ISMEN, SISE, TSKB, ANSGR, ISGSY, ISYAT, TSGYO paylarının, alımlarla ilgili ödenecek toplam tutarın 3 milyar TL ile sınırlı olması kaydıyla şirket bazında bir sınırlama olmaksızın piyasadan satın alınması kararı söz konusu.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  TNZTP – Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. payları 5-6 Ocak’ta 10,21 TL fiyattan halka arz edilecek.
  ONCSM – Oncosem Onkolojik Sistemler payları 4 Ocak itibariyle 17,5 TL fiyattan Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
  SDTTR – SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. payları 4 Ocak itibariyle 32,0 TL fiyattan Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.
  LIDER – Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında LIDER payında 04/01/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas", "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması", "Emir Toplama Bilgi Yayınının Kısıtlanması" ve "Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 03/02/2023'tür.
  GLRYH & KAPLM & RYGYO & SANEL & TUREX – VBTS kapsamında GLRYH, KAPLM, RYGYO, SANEL ve TUREX payları 04/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
  MRGYO – VBTS kapsamında MRGYO paylarında 04/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı