Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ALARK – Alarko Holding, EPDK’nın aldığı ve ithal kömür kullanımına ilişkin getirdiği 2,750 TL/MWh olarak belirlediği tutarın, şirket iştiraklerinden Cenal Elektrik ve ALARK’ın yıl sonu beklentilerinde bir değişikliğe neden olmayacağını bildirdi.
  ANELE – Anel Elektrik, TOGG projesinde yaptığı işlere ek olarak yaklaşık 49 milyon TL tutarında iş aldığını bildirdi. Tutar, şirketin 2021 yılı hasılatının yaklaşık %5’ine karşılık gelmekte.
  BSOKE – Batı Söke’ye ait olan Batıçim Enerji Elektrik paylarının tamamının Batıçim Batı Anadolu Çimento tarafından devir alınması işlemine ilişkin olarak 161 milyon TL bedelle pay devri işleminin yapıldığı ve tutarın Batıçim’e olan borçlardan mahsup edilmek üzere gerçekleştiği bildirildi.
  GEDIK – Gedik Yatırım sermayesinin 327,6 milyon TL’den %54,2 oranında bedelli olarak 177,4 milyon TL artışla 505 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
  KRONT – Kron Teleomünikasyon, Havelsan’ın Türkiye'deki kamu kurumları ve Savunma Sanayii şirketlerine sağladığı çözümler içerisindeki Yetkili Hesap Erişim Güvenliği ihtiyaçları için Kron'un geliştirdiği siber güvenlik ürünlerini tercih edeceğini bildirdi.
  SKTAS – Söktaş’ın %84 bağlı ortaklığı olan Efeler Çiftliği’nin perakende süt ürünlerinin Carreforsa’da satışı için sözleşme imzalandığı bildirildi. Söz konusu ürünler İstanbul, İzmir, Bodrum ve Kuşadası'nda toplam 104 mağazada tüketiciye sunulacağı belirtildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  LIDER – LDR Turizm, pay geri alım programı çerçevesinde 34,22 TL fiyattan 50 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %3,63’e yükseldiğini bildirdi.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları –
  Açığa Satış Yukarı Adım Kuralı – Borsa İstanbul kararına göre BİST50 paylarında 03/10/2022 tarihli seansta bir gün boyunca geçerli olmak üzere açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının (up-tick rule) uygulanacak.
  Ekim - Aralık Dönemi Endeks Değişiklikleri – Borsa İstanbul kararına göre Ekim-Aralık döneminde BİST100 endeksinde GESAN, KARTN, PRKAB, SMRTG, TMSN, TSPOR, TUKAS ve YYLGD dahil edilecek olup, ARDYZ, INDES, INVES, PARSN, TKNSA, TRILC, ZOREN ve ZRGYO çıkarılacak. BİST50 endeksinde BERA dahil edilecek ve ISDMR çıkarılacak. BİST30 endeksine ise AKSEN dahil edilecek olup HALKB çıkarılacak. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1064575
  Pazar Değişiklikleri – Borsa İstanbul kararına göre Ana Pazar’da işlem gören ALCTL, AYEN, BLCYT, BOBET, DAPGM, INFO, KARTN, MAGEN, PRKAB ve TSPOR, 3 Ekim itibariyle Yıldız Pazar’da işlem görecek. Yıldız Pazar’da işlem gören ESCAR ve ZOREN, 3 Ekim itibariyle Ana Pazar’da işlem görecek. Alt Pazar’da işlem gören ALMAD ve IZFAS ise 3 Ekim itibariyle Ana Pazar’da işlem görecek. Detaylar için https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1063459
  AKSUE & ARASE & GMTAS & TEKTU – VBTS kapsamında AKSUE, ARASE, GMTAS ve TEKTU payları 03/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir. VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

  Nakit Temettü Haberleri –

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler – ARDYZ, MIPAZ


Yukarı