Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  ASELS – Aselsan, yurtdışındaki bir müşterisi ile 58,9 milyon Dolar tutarında iş sözleşmesi imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının yaklaşık %5,5’ine karşılık gelmekte.
  BRLSM – Birleşim Mühendislik, daha önce açıkladığı Aydın Sağlık Yatırımları ile başlattığı sözleşme görüşmelerinde 5,66 milyon Dolar + KDV ve 157,4 milyon TL + KDV bedelle sözleşmenin imzalandığını bildirdi. Tutar, şirketin 2023/9A dönemi hasılatının yaklaşık %18’ine karşılık gelmekte.
  EBEBK – Şirketin Kasım ayında 229 olan mağaza sayısının 235’e yükseldiği bildirildi. Şirket Aralık ayında 6 mağaza açıldığını bildirdi.
  PGSUS – Pegasus Hava Taşımacılığı, ABD’de Silikon Vadisinde faaliyet göstermek üzere dijital hava yolu ile ilgili 150 bin Dolar sermayeli Pegasus Airlines Innoviation Lab, Inc.’ın kurulduğunu bildirdi.
  SNICA – Sanica Isı Sanayi sermayesinin 135 milyon TL’den %567 oranında bedelsiz olarak 765 milyon TL artışla 900 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ISMEN – İş Yatırım Menkul Değerler, daha önce açıkladığı pay geri alım programını sonlandırdığını bildirdi. Şirket, pay geri alım programı boyunca pay alımı gerçekleştirmedi.
  SUWEN – Suwen Tekstil, pay geri alım programını sonlandırdığını bildirdi. Şirket pay geri alım programı süresince ortalama 17,59 TL fiyattan 306 bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi. Alınan paylar şirket sermayesinin yaklaşık %0,14’üne karşılık geliyor.

  Borsa İstanbul ve SPK Karar ve Açıklamaları – VBTS ve Borsa Genel Müdürlüğü kararıyla alınan menkul kıymet tedbir listesine ulaşmak için: https://www.borsaistanbul.com/erd/menkul_tedbir_listesi.csv
  Temettü Ödemeleri –
  ENKAI – Enka İnşaat bugün pay başına brüt 0,5 TL temettü ödeyecek. Düzeltilmiş pay fiyatı 33,60 TL. Temettü verimi %1,5

  Bugün Genel Kurulu Olan Şirketler –


Yukarı