02.06.2016 Şirket Haberleri

KAP Haberleri

 • AKGUV: Şirket ile S.S Mega Center İstanbul Bayrampaşa Gıda Toptancıları Site İşletme Kooperatifi arasında 65 personelle gerçekleştirilmek üzere 01.06.2016 - 01.06.2017 tarihleri arasında 2.742.000 TL tutarlı “Özel Güvenlik Hizmeti” sözleşmesi imzalanmıştır.
 • AKSGY / SAFGY: Şirketler birleşme görüşmelerine başlanmasına karar vermiştir. Ayrıca Saf GYO, Kurlarda görülen aşırı dalgalanmalar neticesinde AKASYA ACIBADEM ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ'ndeki mevcut kiracılardan, münhasıran kira bedellerini kira sözleşmelerinde öngörülen süre ve esaslar dahilinde gecikmeksizin muntazam ödeyen ve Şirket ile hukuki uyuşmazlık içerisinde bulunmayanların arasından Şirket tarafından ihtiyari olarak belirlenecek kiracılara 01/06/2016 - 30/06/2016 tarihleri arasındaki bir aylık kira dönemi ile sınırlı olarak uygulanmak kaydı ile A.B.D dolar kurunun 2,75 TL olarak belirlenmesine karar vermiştir.
 • ALBRK: Banka, geri alım programı kapsamında 1,39 TL fiyattan 275 bin lot hisse alımı sonucu pay oranını %0,25’ten %0,28’e yükseltmiştir.
 • ARSAN: Farsan İnşaat Tekstil San. ve Tic. A.Ş, 1,54 – 1,56 TL fiyatlardan 184.689 lot alış işlemi gerçekleştirerek pay oranını %26,29’dan %26,51’e yükseltmiştir.
 • ARTOG: Hikmet Demirel, 108.200 lot payı Borsa’da işlem gören tipe dönüştürmek amacıyla MKK’ya başvuruda bulumuştur.
 • ASELS: Şirket ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında, toplam bedeli 467.767.052 Euro tutarında savunma sistemi sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2018-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir.
 • ATAGY: Mülkiyeti Şirket’e ait olan Çankaya/Ankara’da yer alan arsa üzerinde inşa edilecek binaya ait inşaat m2'sinde meydana gelen artış nedeniyle yapı ruhsatı güncellemesi yapılmış olup Çankaya Belediyesi tarafından Yapı Ruhsatı verilmiştir.
 • CLEBI / PGSUS: Çelebi’nin Pegasus’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda vermekte olduğu ramp hizmetlerine ilişkin sözleşmenin süresi, 31 Mayıs itibarıyla sona ermiştir. Pegasus, söz konusu havalimanındaki apron yer hizmetlerinin tamamını kendisi vermeye başlamıştır.
 • CUSAN: Şirket’in Dorma Deutschland Gmbh aleyhinde 12.05.2006 tarihinde açtığı ve İsviçre Cenevre Ticaret Mahkemesi'nde görülmekte olan dava Şirket lehine sonuçlanmıştır. Buna göre Dorma Deutschland Gmbh, dava değerinin yaklaşık yüzde 70'i oranında kar mahrumiyeti tazminatı ve müşteri portföy tazminatı ödemeye mahkum etmiştir. Söz konusu tazminat tutarı 18.04.2006 tarihinden bugüne kadar hesaplanan faizi ile birlikte yaklaşık toplam 2.369.681,54 EURO'dur. Söz konusu dava henüz kesinleşmemiş olup temyiz ve taraflar arası anlaşma yolu açıktır.
 • GEREL: Şirket’in onaylanan geri alım programı çerçevesinde, programın 6 Haziran’da başlayıp 31 Aralık 2016’da sonlandırılmasına, programın 2 mn lotu aşmamasına ve azami 3,40 TL fiyat seviyesine kadar öngörülmesine karar verilmiştir.
 • HLGYO (HALKB): 2012 yılı Nisan ayında imzalanan ve 4 yıl geçerliliği olan kira sözleşmesi ile ana ortak Türkiye Halk Bankası A.Ş.'ne kiralananve Halkbank Genel Müdürlük binası olarak kullanılan Ataşehir Finans Kule binasının kiralama süresi, 01.04.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, aylık 400.000 USD kira bedeli üzerinden, 1 yıl uzatılmıştır. Ayrıca Erzurum-Yakutiye’de yer alan arsa üzerinde gerçekleştirilecek Şehristan Konutları projesi kapsamında, Er Konut İnş.Taah.İnş.Malz. Nak. ve Mad.Tic. ve San.A.Ş. firması ile ana yüklenici hizmetleri sözleşmesi imzalanmıştır.
 • ISATR/ISBTR/ISCTR (ISFIN): Banka, ISFIN paylarında 0,96 TL fiyatından 51.818 adet alış işlemi gerçekleştirerek pay oranını %29,65’den %29,66’ya çıkarmıştır.
 • KRSTL: Şirket 16 mn adet 250 ml Alüminyum kutu ambalajlı Didi marka soğuk çay ihalesi için teklif vermiştir.
 • MEMSA: Şirket, SPK’nın istediği yazıya istinaden yaptığı açıklamada, Volt Yatırım A.Ş.’nin tesisin yatırım planlarının %92 kısmı tamamlanmış olduğunu, bu kapsamda tüm makina teçhizat sahaya getirilmiş ve bir çoğunun fiziki montajları tamamlandığını, kalanların da montaja hazır halde olduğunu belirtmiştir. Şirket’in 08.10.2013 tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında ayrılma hakkı kullanımı talep etmiş olan yatırımcılarından Halil Toktaş tarafından Şirket aleyhine açılan davanın ek bilirkişi raporunda "SPK'nın iki ayrı yazısında butlanın tespiti kararlarını hariç tutarak görüş beyan ettiği, bu bakımdan ayrılma hakkının dayanağı önemli işlemin geçersizliğinin tespiti sonucunda ayrılma hakkının da dayanaksız kalacağı ve bu hakkın kullanılamayacağı kanaat oluşmuştur" şeklinde görüş bildirilmektedir. Söz konusu rapor, mahkeme kararı anlamına gelmemekte olup, duruşmanın bir sonraki celsesi 20.06.2016 tarihinde görülecektir.
 • OZRDN: Şirket, bedelsiz pay olarak dağıtacağı 928.821 TL temettü ve ayrıca yapacağı 3.402.509 TL büyüklüğündeki sermaye artırımını 9 Haziran’da gerçekleştireceğini açıklamıştır.
 • PRKAB: Şirket, yatırımcılardan gelen sorulara verdiği yanıtlarda; İngiltere’de yer alan PML’den hiç alım yapılmadığını, Prysmian Group’tan ise 1.200 ton bakır alımı ile toplam alımın %4’ünün gerçekleştiğini açıklamıştır.
 • SAHOL (CRFSA): Şirket yönetim kurulu toplantısı sonucu Sigorta şirketleri ve Perakende şirketlerinin daha etkin büyümelerini yönetebilmek amacıyla ayrı sektör grupları olarak yönetilmesine karar verilmiş, Perakende ve Sigorta Grup Başkanlığı organizasyonu, Perakende Grup Başkanlığı ve Sigorta Grup Başkanlığı olarak ikiye ayrılmıştır. Sigorta Grup Başkanlığı'na Haluk DİNÇER’in atanmasına karar verilmiştir. Daha önce Carrefoursa’nın yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunan Haluk Dinçer’in yerine YKB olarak Zafer Kurtul atanmıştır.
 • SNGYO: Şirket, Suudi Arabistan'da gayrimenkul geliştiren çeşitli firmalardan gelen iş birliği tekliflerini değerlendirmiş olup, bu iş birliği tekliflerine zemin hazırlamak üzere Riyad'da bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.
 • TURGG: Şirket aktifinde kayıtlı olan ve Bursa-Osmangazi’de yer alan 25.555 m2 büyüklüğündeki arsa 9.1 mn USD (22.802.440 TL) peşin bedel karşılığında Alpiş İnşaat Taah. San. ve Tic. A.Ş’ye satılmıştır. SPK Bülteni
 • GARFA Borçlanma aracı, GENTS, TRKCM, SODA ve SISE bedelsiz temettü, SISE bedelsiz sermaye artırımı, NTHOL bedelli sermaye artırımı ve VAKBN ipotek teminatlı menkul kıymet ihracı için kurula başvurmuştur.
 • “Aracı Kurumların Sermayelerine ve Sermaye Yeterliliğine İlişkin Esaslar Tebliği”nin uygulanmasına ilişkin ilke kararı yayınlamıştır.
 • Kurul, TKURU’nun tahsisli, PINSU’nun bedelli sermaye artışı ve FINBN’nin borçlanma aracı ihracına onay vermiştir.
 • Kurul DOGUB tahtasında yapılan işlemler dolayısıyla 18 adet yatırımcı hakkında işlem yasağı getirmiş ve suç duyurusunda bulunmuştur. SPK Haftalık Bülteni: http://spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2016&sayi=18&submenuheader=null
Yukarı