Şirket Haberleri

KAP Haberleri

  TOASO – Tofaş 4Ç22 finansal sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 4Ç22'de şirketin 23,05 milyar TL net satış, 3,8 milyar TL FAVÖK ve 2,9 milyar TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Piyasa beklentisi ise 22,7 milyar TL net satış, 3,6 milyar TL FAVÖK ve 2,7 milyar TL net kardır.
  YKBNK – Yapı Kredi Bankası 4Ç22 finansal sonuçlarını bugün piyasaların kapanmasının ardından açıklaması bekleniyor. 4Ç22'de bankanın 16,4 milyar TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Piyasanın genel beklentisi de 16,4 milyar TL net kar olması yönünde. Net kar tahminimiz %54,2 çeyreklik özkaynak karlılığına işaret etmektedir. 19,9 milyar TL’ye (3Ç: 13 milyar TL) yükselen TÜFE’ye endeksli menkul kıymet getirileriyle net faiz gelirlerinin 27,8 milyar TL’ye (çeyreklik +%34, yıllık +%253) ulaşacağını tahmin ediyoruz. Tahminlerimize göre, 1,7 milyar TL (3Ç: 3,7 milyar TL) net ticari kar açıklanmasını bekliyoruz. Provizyon giderlerininse çeyreklik %93 artışla 5,7 milyar TL olarak gerçekleşmesini öngörüyoruz. Faaliyet giderlerinde yıllık %132 artış beklerken komisyon gelirlerinden %113 artış tahmin ediyoruz.
  ASTOR – Astor Enerji, daha önce açıkladığı Litvanya ve İspanya’dan aldığı 8,9 milyon Euro tutarındaki siparişe ilişkin düzeltme geçti ve toplam sipariş tutarının 10,9 milyon Euro olduğunu bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %5’ine karşılık gelmekte.
  DESA – DESA Deri, daha önceki açıklamasına istinaden ürünlerinin Avrupa’da faaliyet gösteren moda e-ihracat/e-ticaret platformu Zalando'da online satışa sunulması için gerekli işlemlerin yapıldığını ve satış sürecinin başladığını bildirdi.
  ERCB – Erciyas Boru, BOTAŞ tarafından açılan ihalenin kendi uhdelerinde kalmadığını bildirdi. Şirket daha önce 30 Aralık tarihli bildirisinde ihaleye teklif verildiğini belirtmişti.
  SNICA – Sanica Isı, Alken İnşaat tarafından açılan Aydın-Söke belediyesine ilişkin ihalede 1,08 milyon Dolar ile en iyi teklifin verildiğini bildirdi. Tutar, şirketin 2022/9A hasılatının yaklaşık %2,5’ine karşılık gelmekte.
  SUWEN – Suwen Tekstil ile Türkmenistan’daki yerleşik bir firma arasında münhasır bayilik sözleşmesi imzalandığı ve anlaşma çerçevesinde 2023-2027 yılları arasında toplamda üç adet mağaza açılacağı bildirildi.
  TAVHL – Tav Havalimanları, DHMİ tarafından açılan Ankara Esenboğa Havalimanının kapasite artırımına yönelik ilave yatırımların yapımı ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanmak suretiyle verilmesi ihalesinde sözleşmelerin imzalandığını bildirdi. Şirket 2025 yılı itibariyle 2050 yılına kadar havalimanı işletilmesi faaliyetini yürütecek. Hedef Fiyat Değişiklikleri - Araştırma Bölümü’müz 2023 Görünüm ve Hedef Fiyat Revizyonlarını paylaştı. Raporla beraber, THYAO model portföyden çıkartılırken, KRDMD model portföye ekleniyor. Model portföydeki diğer şirketler: TUPRS, PGSUS, KCHOL, SAHOL, EKGYO, ENJSA ve TTRAK. Ek olarak, PETKM, ASELS, TKFEN için “endeks üzeri getiri” beklentisi “endekse paralel getiri” seviyesine, KOZAL “endeks üzeri getiri”den “endeks altı getiri”ye, HALKB ise “endeks altı getiri”den “endekse paralel getiri”ye revize ediliyor. Ayrıca, TUPRS, DOAS, AEFES ve TOASO’nun bu yıl yüksek temettü verimi sunacakları tahmin ediliyor. Detaylara linkten ulaşabilirsiniz: https://www.yf.com.tr/media/report/27012023kartahmini/

  Pay Alım Satım Haberleri –
  ALARK – Alarko Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 66,97 TL fiyattan 75 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,73’e yükseldiğini bildirdi.
  BOBET – Boğaziçi Beton, pay geri alım programı çerçevesinde 12,32 TL fiyattan 720 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %3,52’ye yükseldiğini bildirdi.
  DNGMO – Doğanlar Mobilya, pay geri alım programı çerçevesinde 6,68 TL fiyattan 150 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,97’ye yükseldiğini bildirdi.
  GEDIK – Gedik Yatırım, pay geri alım programı çerçevesinde 6,38 TL fiyattan 200 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,47’ye yükseldiğini bildirdi.
  INFO – İnfo Yatırım, pay geri alım programı çerçevesinde 9,48-9,80 TL fiyat aralığından 225 bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.
  ORGE – Orge Elektrik, pay geri alım programı çerçevesinde 19,97 TL fiyattan 100 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %0,29’a yükseldiğini bildirdi.
  SAHOL – Sabancı Holding, pay geri alım programı çerçevesinde 37,94 TL fiyattan 710 bin adet pay alımı yapıldığını ve alınan payların şirket sermayesine oranının %2,19’a yükseldiğini bildirdi.

Yukarı