26.08.2015 Şirket Haberleri

ACSEL: Sermayesinin 1.08 mn TL'den 10.47 mn TL'ye bedelsiz sermaye artışıyla çıkarılması için 25 Ağustos'ta SPK'ya başvuru yapılmıştır.

AKSEN: Gana Cumhuriyeti Parlamentosu tarafından onaylanmış olan ve üretilen elektriğin tamamının alım garantili olarak Gana'ya satılacağı anlaşma için tarife onayı gelmiştir.

AKSGY: Bilecik Bozüyük'te 63,812 m2 alanlı arsa ve üzerindeki binalar 4.75 mn USD bedelle satılmıştır. Satış işlemi 15 gün içinde tamamlanacak olup satış karı 2.4 mn TL olarak belirtilmiştir.

ARBUL: Bir ortak 58 bin adet hissenin borsada işlem görebilir hale gelmesi için MKK'ya başvuru yapmıştır.

ATAGY: Nevşehir Merkez'de 301 m2 alanlı taşınmaz 2.8 mn TL bedelle alınmıştır.

AVGYO: Bir ortak 700 bin adet hissenin borsada işlem görebilir hale gelmesi için MKK'ya başvuru yapmıştır.

CEMAS: Bağlı ortaklığı Özışık İnşaat'ın %50 ortak olduğu iş ortaklığının daha önce açıklanan 244.6 mn TL bedelli Adatepe Sulama inşaat işinde sözleşme imzalandığı açıklanmıştır.

EKGYO: İstanbul Emlak Konut Ispartakule Evleri 1. Etap 1. Kısım ve 2. Kısım inşaat ihalelerinin ikinci oturumları 27 Ağustos'ta yapılacaktır.

GOZDE: İştiraki Azmüsebat Çelik'in kısmi bölünmesiyle 9.1 mn TL sermayeli Çelik Sınai Ürünleri şirketi kurulmuştur. Çelik Sınai Ürünleri'ndeki pay oranı %48.81'dir.

GSDHO: Yönetim kurulu başkanı 25 Ağustos'ta 1.05-1.09 TL fiyat aralığından 2.2 mn adet hisse almıştır.

ITTFH: İki ortak 729 bin adet hissenin borsada işlem görebilir hale gelmesi için MKK'ya başvuru yapmıştır.

LOGO: e-Çözüm şirketinin tamamının alınması için yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmıştır.

PSDTC: Bugün hisse başına 34.52 kuruş nakit temettü ödemesi yapılacaktır. Düzeltilmiş fiyat 8.61 TL.

SNGYO: 27 Ağustos'ta hisse başına 6.66 kuruş nakit temettü ödemesi yapılacaktır.

TCELL: Bugün yapılacak olan IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi'ne katılacaktır. SPK'nın Geri Alınan Paylar Tebliği kapsamında sermayesinin %10'una kadar olan payların satın alınması hususunda genel müdüre başvuru işlemlerini yürütmesi için 2015 yılsonuna kadar yetki verilmiştir. Kendisinin ve grup şirketlerinin refinansman ihtiyacı, altyapı yatırımları ve oluşabilecek yatırım fırsatlarının finansmanında kullanılmak üzere 3 milyar USD'ye kadar kredi ve borçlanma aracı ihracı dahil borçlanma alternatiflerini değerlendirmek üzere yönetime yetki verilmiştir.

TKFEN: Berker ailesinden iki üye 25 Ağustos'ta 3.92-3.98 TL fiyat aralığından 240 bin adet hisse almıştır.

TMSN: Ereğli Tekstil 25 Ağustos'ta 6.03 TL fiyattan 1 mn adet hisse satmıştır.

TUCLK: Şirketin hakim ortağı 2 mn adet hissenin borsada işlem görebilir hale gelmesi için MKK'ya başvuru yapmıştır. Söz konusu paylar yurtdışı fonlara teminat olarak gösterilerek kredi sağlanacaktır. Kullanılan kredilerden elde edilecek kaynağın Tuğçelik'in kısa vadeli borçlarının kapatılmasında kullanılması planlanmaktadır.

VAKBN: Rekabet Kurulu'nun verdiği idari para cezasının Danıştay'daki temyiz süreci devam etmektedir.

VKING: Sermayesinin %37.5 azaltılıp %80 bedelli sermaye artışıyla 45 mn TL'ye çıkarılmasında rüçhan hakkı kullanımı 28 Ağustos'ta başlayıp 11 Eylül'de sona erecektir.

Yukarı