24.06.2015 Şirket Haberleri

ACSEL: VRSGS 23 Haziran'da 59.5-61 TL fiyattan 52 adet hisse satmıştır.

AKFEN: Hisse geri alım programı kapsamında 23 Haziran'da 6.68-6.74 TL fiyat aralığından 16 bin adet hisse alınmıştır. İstanbul Levent'teki Loft projelerinin ardından Ankara İncek'te yeni bir projeye başlayan ve Bodrum'da otel yatırımına hazırlanan Akfen İnşaat, kentsel dönüşüme de sıcak bakıyor.*Dünya.

ANELT: ANELE 23 Haziran'da 1.77 TL fiyattan 56 bin adet hisse satmıştır.

ASYAB: SPK, Banka'ya ait bazı şubelerin kapatılması işlemine ve personel sayısında meydana gelen azalmalara ilişkin özel durum açıklamasının zamanında yapılmaması nedeniyle toplam 840 bin TL ceza vermiştir.

ATPET: 2014 Madeni YağlarKategorisi ihracatında 10. sırada yer almıştır.

CEMAS: DSİ'nin düzenlediği Adatepe Sulaması 1. Kısım İnşaatı ihalesine katılan Özışık İnşaat-İntekar iş ortaklığı 244.6 mn TL bedelle en düşük teklifi vermiştir. Teklifin idare tarafından onaylanmasıyla ihale sonucu kesinleşecektir.

DAGI: Koç Yapı Pazarlama 22 Haziran'da 2.36-2.40 TL fiyat aralığından 52 bin adet hisse almıştır.

DOHOL/HURGZ/DGZTE: Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Aydın Doğan ve kızı Hanzade Doğan Boyner'in yargılandığı 'kağıt davası'ndaki beraat kararını bozdu. Buna göre Aydın Doğan, kızı ve 2 yöneticisi Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun işaret ettiği usul eksikliklerinin giderilmesi yönünde yeniden yargılanacak. Sonra dosya yeniden Yargıtay'a gelecek. Sürecin en az 2 yılı bulabileceği belirtiliyor. Bu sürecin sonunda Doğan'ın beraat edip etmeyeceği netleşecek.*Sabah. Bağlı ortaklığı Doğan Platform'u kolaylaştırılmış usulde devralarak birleşme başvurusu SPK tarafından onaylanmıştır.

GOODY: 2013 yılı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları vergilendirme dönemlerine ilişkin vergi ve cezası olmak üzere toplam 6.5 mn TL tebliğ edilmiştir.

MAALT: Antalya'da bulunan Talya Otelinin yeniden yapımı için resmi makamlardan gerekli izinlerin alınması ve ilgili hukuki süreçlerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

PETKM: Socar Turkey 8 Haizran'da TSP'de iptal edilen 4 TL fiyattan 16 mn adet pay satışının 25 Haziran'da veya müteakip günler içinde gerçekleştirilmesi için başvuru yapılacağını açıklamıştır. İzmir ili Aliağa ilçesindeki 1.18 m2'lik arazi ile ilgili içerisinde konut, ticaret ve turizm alanları olacak şekilde imar planı değişikliği onaylanmıştır.

SAFGY: Kısa vadeli nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla ALBRK'dan 1.5 yıl vadeli 40 mn TL'ye tekabül eden USD cinsinden kredi alınmıştır. Akasya AVMY'de 2015 yılı üçüncü çeyreğinde kira sözleşmelerinde öngörülen ödeme tarihindeki A.B.D dolar kuruna %10 oranında indirim uygulanmasına karar verilmiştir.

SELGD: Gönen Kuru Kahve Gıda, Turizm, Gemicilik ve Liman İşletmeciliği şirketinin 270 bin adet A grubu imtiyazlı payı almasıyla zorunlu çağrıdan muafiyet başvurusu SPK tarafından olumsuz karşılanmıştır.SPK, zorunlu pay alım teklif yükümlülüğünün doğduğunu bildirmiştir.

TKFEN: Tekzen Pazarlama 19 Haziran'da 4.53-4.55 TL fiyat aralığından 246 bin adet hisse almıştır.

TRCAS: %46 oranındaki iştiraki Turcas BM Kuyucak Jeotermal ile USTDA arasında 13.2 MW JES projesinde teknik ve mali fizibilite etüdü çalışmalarının finansmanında kullanılmak üzere 464 bin USD hibe anlaşması yapılmıştır.

TUCLK: 23.06.2015 tarihinde Robert Bosch firması Çek Cumhuriyeti fabrika yetkilileri ile gerçekleşmesi planlanan teknik toplantı müşterinin talebiyle Temmuz ayının 2. haftasına ertelenmiştir.

TUDDF: 24 Haziran'dan itibaren ortaklıktan çıkarma süreci tamamlanana kadar brüt takas uygulanması ve takas alacaklarının takas süresinin sonunda dağıtılmasına karar verilmiştir.

VKING: Sermayesinin eş anlı olarak 15 mn TL azaltılması ve 20 mn TL bedelli olarak artırılması için 23 Haziran'da SPK'ya başvuru yapılmıştır.

Yukarı