23.12.2015 Şirket Haberleri

ADEL: Şirket, Kartal arazisinden elde ettiği kazancın %75'lik kısmını özel bir fon hesabında izlemeye karar vermiştir.

AKENR: Şirket'in Mem Enerji ile birleşmesi konusu SPK tarafından onaylanmıştır.

AKFEN: Şirket 14.819.314 TL sermaye azaltımı için genel kurula çağrıda bulunmuştur.

AKPAZ: Yapı Kredi Faktoring'in şirket aleyhine başlatılan icra takibindeki üçüncü şahıslara gönderilen haciz ihbarnameleri fek edilmiş olup, diğer icra dosyaları ile ilgili fek işlemleri de devam etmektedir.

AKSEN: 115 MW kurulu güçteki Van Doğal Gaz Kombine Çevrim santralinin üretim lisansı, EPDK'ya yapılan başvuru sonucu iptal edilmiştir. Serbest piyasa koşullarında Türkiye sınırları içerisinde rekabetçi bir fiyattan elektrik üretimi gerçekleştirme imkanı gittikçe azalan santralin, yurt dışında Dolar bazlı getiri ile yüksek marj sağlayabilecek potansiyel projelerde kullanılması planlanmaktadır.

ANHYT: Şirket, ilk 11 aylık dönemde 357.918.792 TL prim üretimi gerçekleştirmiştir. (2014 Ocak-Kasım: 314.668.942)

BEYAZ: Ortaklar, MKK'ya toplam 14.232.040 TL nominal bedelli pay kaydettirmiştir.

DENGE: Ortak, MKK'ya 200.000 TL nominal bedelli pay kaydettirmiştir.

DOCO: Şirket, 2015/2016 ve 2016/2017 dönemlerine ilişkin mali takvimi açıklamıştır.

HZNDR: Şirket, gelen satma hakkı talebi temelinde değerleme raporu hazırlatılması çalışmaları Şirketimiz tarafından başlatılmıştır.

IDAS: Şirket, sermaye yaratma kapsamında, değerleme şirketinin biçtiği değerden aşağı olmamak üzere, Pamuk Finansal Kiralama (PL)'nin sözleşmeden doğan 8.13 mn USD'yi peşin ödeyerek kapatacak ve finansal kiralamaya konu olan Bilecik-Bozüyükte yer alan fabrika arsası, 10.574 m2 üretim binası, 14.173 m2 prefabrik betonarme ve makine ekipmanın 39 mn TL bedelle TEKSAL Tekstil San.'a satılmasına, ve PL'ye ödenen kısmı aşan bölümün İdaş'a ödenmesine, TEKSAL'ın teminatı yatırmaması durumunda varlık satışının 38.6 mn TL bedelle Erendemir Ev Gereçleri San ve Tic A.Ş'ye satılmasına karar vermiştir.

IZTAR: Şirket yönetim kurulu başkanı Sinan Araç, 10 iş günü içinde piyasa yapıcılığı kapsamında pay satımı gerçekleştireceğini açıklamıştır.

KENT: Şirket, hisse başı net 1,6778277 TL'lik kâr payı dağıtma kararı alarak genel kurula sunmaya karar vermiştir.

KRDMD: Şirket satış prosedürleri kapsamında Ocak-Mart 2016 döneminde toplam 315.288 tonluk satış planlamaktadır.

MRTGG: Şirket, gelen sorular üzerine herhangi bir kurum, kuruluş veya kişiyle görüşme gerçekleştirilmediğini açıklamıştır.

NUGYO: Şirket Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Nurol Tower'ın en üst 10 katını yılbaşından sonra satışa çıkarmaya hazırlandıklarını ifade etti. Nurol Park AVM'de ise kiralamaların 2016 yılında başlayacağını belirten Hatipoğlu, Nurol Park AVM'de hafta içi 6 bin, hafta sonu 12 bin, yılda ise 2.8 milyon ziyaretçi beklediklerini anlattı. Mecidiyeköy'de yükselen Nurol Tower'a ise 165 milyon dolar yatırılırken satış oranları yüzde 60 seviyesini aştı. *Hürriyet

OTKAR: Şirket güvenlik birimlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanmak üzere 4x4 tipi zırhlı taktik araç ve bu araçla birlikte çeşitli alt sistemler, bakım ve destek hizmetleri siparişini kapsayan 47.5 mn Euro'luk sözleşmeyi imzalamıştır.

PGSUS: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın apronunda saat 02:05 sularında uçak park sahasında patlama meydana geldi, 2 kişi yaralandı. *Anadolu Ajansı Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağında yolcu bulunmayan Şirket'in Havalimanı normal operasyonuna devam ettiği açıklanmıştır.

TARAF: Ortak, MKK'ya 475.000 TL nominal bedelli pay kaydettirmiştir.

TKFEN: Murat Gigin, 3,98 - 4 TL fiyat aralığından 80 bin adet alış işlemi gerçekleştirerek payını %0,17'den %0,2'ye çıkartmıştır.

TRCAS: Rus gazını taşıyacak Türk Akımı rafa kalkarken İsrail gazı için şirketler devreye girdi. Turcas Petrol'ün CEO'su Batu Aksoy, projenin $1-3 mlr mal olacağını, 2020'de İsrail gazının gelebileceğini belirterek, "Yaklaşık 250-270 mlr m3 bir potansiyelin 20-30 senede Türkiye'ye gelebileceği söylenebilir. Yılda 8 mlr m3 bir miktar eder." şeklinde konuştu. *Milliyet Şirket'in dolaylı iştiraki RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 562 mn TL artırılması kararı alınmıştır. Söz konusu artırım, RTG'nin ortaklarının alacaklarından karşılanmıştır.

ULAS: Şirket'in turizm tesislerinden Club Hotel Ulaşlar'ın tek veya herhangi bir ortakla, lüks konut ve/veya lüks ticari mülke dönüştürülmesi ve/veya satılması konusunda karar alınmış ve çalışmalara başlanmıştır.

ULUSE: Şirket bağlı ortaklığı Bozat Elektrik Üretim A.Ş.'nin satışına yönelik olarak uygun fiyat koşulları ve talebin oluşmadığı görülmüştür. Söz konusu uygun fiyat koşulları ve talebin oluşmamasının temel nedeninin, enerji piyasasında son dönemlerde yaşanan ekonomik olumsuzluklar olduğu değerlendirilmiş ve ilgili şirketin satışından vazgeçilmiştir.

VERUS/VERTU: Şiret, Pamukova Elektrik Üretim A.Ş'nin yatırımlarının hacminin büyümesine bağlı olarak yapılan mali planlama çerçevesinde Enda Enerji'nin sermaye artırımına, Pamukova Elektrik tarafından taahhüt edilen payların 4.566.428 TL'lik 3. Apelinin ödenmesi ve hisse başı 5 kuruş tahsisat bedelinin karşılanmasına karar vermiştir. Ayrıca Verusa Holding, %14.39 oranında borsada işlem gören statüdeki VERTU hissesini Investco Holding'ten satın almaya ve işlem fiyatının borsa TSP şartlarında tespit edilecek en düşük baz fiyata %20 iskonto uygulanarak belirlenmesine ve söz konusu payların 1 yıl satılmamasına karar vermiştir.

YUNSA: Dilek Sabancı ve Çiğdem Sabancı Bilen, istediği fiyat oluşmadığı için satış yapılmadığını, hisse senetlerini Borsa'da satmaya devam edeceğini açıklamıştır.

Yukarı