23.11.2015 Şirket Haberleri

AKSGY: BOYP'nin bağlı ortaklığı Altınyıldız Tekstil'in hali hazırda kiracı olduğu 125 bin m2 arsa üzerindeki yapıların tümü 24.7 mn USD bedelle Altınyıldız Tekstil'e satılmasına karar verilmiştir.

ALYAG: Bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım İzmir'de sahip olduğu gayrimenkulü Sat ve Geri Kirala yöntemiyle 7.7 mn TL'ye satıp kiralamıştır.

BOYP: Bağlı ortaklığı Altınyıldız Tekstil'in özsermayesinin 100 mn TL artırılması kararı alınmıştır.

DOAS: BDDK Man Finansman AŞ'nin Volkswagen Doğuş Finansman AŞ ile birleşmesine onay vermiş olup sürecin tamamlama çalışmaları sürmektedir.

EGCYH: Şirket hakim ortağı önümüzdeki günlerde pay satışı planladığını açıklamıştır.

ENKAI: 4 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanını 6 milyar TL'ye artırmak için SPK'ya 19 Kasım'da başvuru yapılmıştır.

ESCOM: 12 Kasım'da açıklanan iştirak hisse alım-satım hakkında Pavo Tasarım için adil ve makul değer 25.6 mn TL ve Tnb Bilgisayar için adil ve makul değer 97.2 mn TL olarak belirlenmiştir.

FENER: UEFA, Finansal Fair Play "Başa Baş" kuralı ile ilgili olarak inceleme başlatmış olup inceleme sonuna kadar UEFA gelirlerini tedbir amaçlı geçici dondurmuştur 4 Aralık'ta görüşme yapılacaktır.

GEREL/VERTU: GEREL'in 10 mn TL tahsisli sermaye artışı VERTU tarafından 2.64 TL fiyattan kullanılması için 20 Kasım'dabaivuru yapılmış olup takasın 18 Aralık'ta gerçekleşmesi beklenmektedir.

GSDHO: Hisse geri alım programı kapsamında 20 Kasım'da 1.20 TL fiyattan 1.3 mn adet hisse alınmıştır.

INDES: Likidite sağlayıcılığı anlaşması yapılmıştır. Anlaşma kapsamında 162 bin adet hisse için aracı kuruma 6.02 TL fiyatlı call opsiyonu verilmiştir.

KRDMD: 100 mn TL nominal değerli 2 yıl vadeli tahvil ihracı 20 Kasım'da gerçekleşti.

MNDRS: Akça Holding 20 Kasım'da 0.57 TL fiyattan 100 bin adet hisse almıştır.

OSTIM: Ostim Metro Durağı yanında bulunan arsa üzerinde % 50'si Şirkete ait lmak üzere hasılat paylaşımı yöntemiyle yapılacak olan inşaatın proje çalışmaları tamamlanmış, inşaat ruhsatı alınması için ilgili idareye başvurulmuş olup ruhsat onayı beklenmektedir.

SARKY: Bir ortak 17-18 Kasım'da 2.63-2.90 TL fiyat aralığından 105 bin adet hisse satmıştır.

TEKTU: Bir ortak 10-19 Kasım arasında 0.62-0.88 TL fiyat aralığından 27.2 mn adet hisse alırken 0.64-0.87 TL fiyat aralığından 12.8 mn adet hisse satarak ortaklık payını %9.88 yapmıştır. Bir ortak 19 Kasım'da 0.75-0.85 TL fiyat aralığından 5 mn adet hisse satmıştır. Hakim ortak 19 Kasım'da 0.78-0.84 TL fiyat aralığından 2.5 mn adet hisse satmıştır.

THYAO: İstanbul'a. yapılacak 3'üncü havalimanı projesinin hayata geçmesinin kendilerini yeni stratejilere yönelttiğini belirten İlker Aycı ""Ölçek büyümesini ve dünyadaki gelişmeleri dikkate alan Türk Hava Yolları yeni pozisyonlanmasında her türlü iş birliğine açık. Dünyada bu manada takip ettiğimiz, ilgilendiğimiz, analiz yaptığımız, farklı coğrafyalarda farklı iş birliği modelleri üzerinde baktığımız çalışmalar var" dedi.*Vatan.

TMSN: TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi (TÜMOSAN) tarafından üstlenilen ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi'ne ilişkin ön çalışmalar sürüyor. Proje için teknik destek sağlayacak şirketin Ekim'de seçilmesinin ardından projeye yönelik geri sayım başladı. Bu kapsamda, motor ve transmisyonu da ihtiva eden komple yerli tank güç grubu geliştirilmesine yönelik fiili tasarım çalışmalarına gelecek yılın ilk çeyreğinde başlanması planlanıyor. Tankın seri üretimine 2018'de start verilmesi bekleniyor.*Vatan.

TRCAS: Grup 5 portföy içinde bulunan toplam 263 MW kurulu güce sahip Doğankent (75 MW), Kürtün (85 MW) ve Torul (103 MW) HES ihalesine %50 pay sahibi olduğu ortak girişim grubu 20 Kasım'da teklif vermiştir.

TSKB: Bir aracı kurumun "Asgari Ücret Artışı ve Araştırma Kapsamımızdaki Şirketlere Olası Etkisi" konulu çalışmada belirtilen "TSKB Tahmini Ortalama Aylık Maaş" hesaplaması yanlışlık içermektedir.

TSPOR: UEFA, Finansal Fair Play "Başa Baş" kuralı ile ilgili olarak inceleme başlatmış olup inceleme sonuna kadar UEFA gelirlerini tedbir amaçlı geçici dondurmuştur.

TTKOM: 420 mn Euro ve 380 mn USD 5 yıl vadeli mevcut borçların refinansmanı ve genel çalışma sermayesi amaçlı kredi alınmıştır.

TUCLK: Yönetim kurulu başkanı 3 ay süre içinde 1 mn adet hisse satışı planladığını açıklamıştır.

VAKBN: Bankanın kurucusu olduğu yatırım fonları Vakıf Portföy'e devredilecektir.

VERTU: Pamukova Elektrik'in sermayesinin 70 mn TL'ye çıkarılmasına karar verilmiş olup nakit sermaye artışında şirket payına düşen kısım 2.7 mn TL'dir.

VERUS: Mevcut ve devam eden yatırımlarının finansmanını teminen Pamukova Elektrik'in 33 mn TL olan sermayesinin 70 mn TL'ye çıkarılmasına karar verilmiş olup nakit sermaye artışında şirket payına düşen kısım 34.3 mn TL'dir.

VESTL: Günde 45 bin adet televizyon üreten Vestel, yabancı markaların hakim olduğu televizyon pazarında liderliği geri aldı. Liderliklerini sürdüreceklerini belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı, 2016'da Avrupa Futbol Şampiyonası ve olimpiyatların televizyon satışlarını patlatacağını söyledi.*Vatan.

VKGYO: VAKBN ile 150 mn TL garantörlük ve 12.6 mn TL teminat mektubu kredi anlaşması yapılmıştır.

YKGYO: 870 bin TL bedelli tazminat davası şirket lehine sonuçlanmasının ardından davacı temyiz yoluna başvurmuştur.

Yukarı