09.05..2017 Şirket Haberleri

KAP Haberleri

 • ADESE: Şirket tarafından Konya-Selçuklu’da bulunan 865 metrekare toplam alana sahip mağaza için ilerleyen bir tarihte açılmak üzere kira sözleşmesi imzalanmıştır.
 • AKENR: Şirket’in İzmir-Kemalpaşa’da bulunan 51.079 m2 kayıtlı gayrimenkuldeki (arsa) hak ve hisselerimizin tamamının Ve-Ge Hassas Kağıt Ve Yapıştırıcı Bant San. ve Tic. A.Ş.'ye toplam net 16.937.215,98 Türk Lirası satış bedeliyle satış ve devrine ilişkin işlemler tamamlanmıştır.
 • ARSAN: Şirket’in kayıtlı sermaye tavanının 2021’e kadar geçerli olmak koşuluyla 100 mn TL’den 150 mn TL’ye yükseltilmesine ilişkin olarak yapılan esas sözleşme tadil başvurusu onaylanmıştır.
 • ASELS: Aselsan 1Ç17’de 321 mn TL net kar açıkladı, ki bu da bizim beklentimiz olan 138mn TL ve piyasa tahmini olan 173 mn TL’nin üzerinde gerçekleşti. YF Araştırma Yorum: Beklentimizden sapmanın başlıca nedeni tahmin ettiğimizden daha yüksek gelen ertelenmiş vergi gelirleri ve beklenenden daha iyi gerçekleşen operasyonel performans olarak gözüküyor. eklenenden daha iyi gelen operasyonel performansın ve net kar rakamının hissenin performansını yakın vadede olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz.
 • AVTUR/MEPET: Şirketlerin kolaylaştırılmış usulde Avrasya Turizm çatısı altında birleştirilmesi işlemine ilişkin olarak SPK’ya başvuruda bulunmuştur.
 • BIMAS: Bim’in net karı geçen senenin aynı dönemine göre %22 artarak 198mn TL oldu. Bu rakam hem 186mn TL olan piyasa beklentisinden hem de bizim 181mn TL olan tahminimizin üzerinde gerçekleşti. YF Araştırma Yorum: Genel olarak birinci çeyrekler perakendeciler için en zayıf çeyrek olur. Fakat Bim’in operasyonel olarak oldukça güçlü açıklanan 1Ç17 sonuçları (hem ciro artışı hem operasyonel karlılık) yılın geri kalanı için de olumlu sinyaller vermektedir. Bu nedenle Bim için Endeks Üzeri Getiri tavsiyemizi koruyoruz.
 • CUSAN: Şirket, tarafından bombalı ve zırh delici uzun namlulu silahlı saldırılara karşı dayanımlı "Taşınabilir Zırhlı Güvenlik Kabini" geliştirilmiş olup söz konusu ürünün prototip çalışması tamamlanmıştır. Yeni ürünün testleri EN 13124-2, EN 13123-2, EN 1522 ve EN 1523 Avrupa standartlarına uygun olarak, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tuzla Piyade Okulu bünyesinde gerçekleştirilmiş olup başarıyla sonuçlanmıştır. Şirket’e, tebliğ edilen 82209870 – 206.01.99E.1773 sayılı yazı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmiştir.
 • ECILC: Şirket’in Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Tüketim Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'deki paylarımızın tamamının satışı işlemine ilişkin ayrılma hakkı fiyatı 3,3823 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ayrılma hakkının kullanımı için Genel Kurul’da işleme ilişkin muhalefet şerhi koydurulması gerekmektedir.
 • EKGYO: Şirket rojelerinden Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. taahhüdü altında bulunan, "İstanbul Şişli Ayazağa 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nde T4 ve OA Bloklar ile Bu Bloklara Ait Altyapı İşleri ve "İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 1.Etap 2.Kısım Konut ile Ada İçi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri, Genel Altyapı, İmar Yolları İnşaatları İşi"nin Kısmi Geçici Kabulleri yapılmış olup, "Kısmi Geçici Kabul Tutanağı" onaylanmıştır. "İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında 1095 adet konut ve 89 adet ticari üniteden oluşan toplam 1184 adet bağımsız bölümün Yapı Ruhsatları alınmıştır.
 • KOZAL: Van Eck Associates Co. yatırım fonları vasıtasıyla 19,31 TL fiyattan 117.227 lot alış ve 18,75 TL fiyattan 124.245 lot satış işlemi gerçekleştirmiştir.
 • OZBAL: Erciyas Çelik Boru San. A.Ş. ile Özbal Çelik Boru San. Tic. ve Taah. AŞ.'nin birleşmesine yönelik alınan Yönetim Kurulu Kararları çerçevesinde birleşme işlemine gerekli onayların alınmasını ve sürecin tamamlanmasını müteakip, Erciyas Çelik Boru San. A.Ş.'nin Borsa'da işlem görmesine yönelik Borsa İstanbul A.Ş.'ye kotasyon başvurusu dilekçesi iletilmiştir.
 • SAYAS: Almanya'da mukim bağlı ortaklık imm-network GmbH tarafından Mercedes-Benz Black Projesi'ne yönelik işletme sermayesi temin edilmesi amacıyla Ziraat Bank International AG'den Şirket garantörlüğü kapsamında kullanılan 1.500.000 EUR tutarındaki kredinin faiziyle birlikte kapatılması tamamlanmış olup bu hususta bankanın teyidi alınmıştır.
 • SISE: Şirket’in Bağlı ortaklıklarımızdan Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş.'nin Mısır'da kurulu "Pearl for Glass Manufacturing S.A.E." Şirketi'nin aktiflerini devralmasına ilişkin "Malvarlığı Devir Sözleşmesi"nin müzakere ve imza edilmesinin Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu'na tavsiye edilmesine karar verilmiştir.
 • VESTL: Rekabet Kurulu tarafından Şirket’in %100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret AŞ aleyhine tesis edilen 8.024.370,30 TL tutarındaki idari para cezası kararının iptali için yargı yoluna başvurulmuştur.
 • YAZIC: Şirket’in dağıtacağı hisse başı net 0,2390625 TL’lik nakit temettüsünün tarihi 30 Mayıs olarak açıklanmıştır. Açıklanacak Finansallar: HALKB – YF Beklenti: 1.048 mn TL kâr / Piyasa Beklenti: 1.036 mn TL kâr MGROS – YF Beklenti: 141 mn TL zarar / Piyasa Beklenti: 150 mn TL zarar TOASO – YF Beklenti: 182 mn TL kâr / Piyasa Beklenti: 250 mn TL kâr
Yukarı